name | autoweek.cz

Novinky Porsche ČR na e-Salonu

Novinky Porsche ČR na e-Salonu

11.11.2021 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Společnost Porsche ČR připravila pro třetí ročník veletrhu čisté mobility e-Salon na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech oficiální představení významných novinek uváděných na český trh.
Společnost Porsche ČR na veletrhu čisté mobility e-Salon představuje české veřejnosti nejnovější členy rodiny modelů ID. Vůbec poprvé v České republice jsou k vidění koncept Volkswagen ID.Life, zcela nový Volkswagen ID.5 a na český trh nově uváděné vozy Volkswagen ID.4 GTX, Cupra Born a Volkswagen Multivan PHEV. K tomu se přidávají letošní novinky Audi e-tron GT a Q4 e-tron, průkopník elektromobility na platformě MEB Volkswagen ID.3, užitkový Volkswagen eCrafter s nástavbou sklápěč VETH a novinky z oblasti nabíjecí infrastruktury Moon.
 
Pouze týden po světové on-line premiéře představuje zcela nový model ID.5, kterž vstoupí na český trh na jaře roku 2022 se třemi variantami pohonu, přičemž chybět nebude ani sportovní verze ID.5 GTX. ID.5 přináší mnohé technické inovace, mezi něž patří nová generace softwaru 3.0, umožňující aktualizace a instalaci dodatečných funkcí prostřednictvím technologie Over-the-Air (OTA), nebo asistenční systémy Travel Assist s prediktivními funkcemi.
 
Výhled do budoucnosti městské elektromobility nabízí studie malého crossoveru ID. Life, předvedená zatím jen v září na IAA Mobility v Mnichově. Na základě této studie vznikne sériově vyráběný malý elektromobil, s jehož uvedením na trh se počítá v roce 2025 se základní cenou v rozmezí od 20 000 do 25 000 eur. ID.Life je prvním elektromobilem navrženým na základě platformy MEB s pohonem předních kol.
 
Třetí českou výstavní premiérou je sportovní elektrické SUV ID.4 GTX s pohonem všech kol se dvěma elektromotory, které už je k dispozici za cenu od 1 451 900 Kč. První elektricky poháněné SUV je i prvním zástupcem nové sportovní značky GTX, která přenáší úspěšnou historii sportovních modelů GTI, GTD a GTE do světa elektromobilů. ID.4 GTX má po jednom elektromotoru na přední a zadní nápravě.
 
První kompaktní elektrický sportovní hatchback Cupra Born přichází současně s českou výstavní premiérou na domácí trh se základní cenou 984 900 Kč. Verze Cupra Born 58, vystavená na e-Salonu, vyjde na 1 094 900 Kč.
 
Volkswagen Užitkové vozy v české premiéře představuje Multivan T7, který je poprvé vybaven plug-in hybridním pohonem. Nová generace se bude vyrábět jen jako osobní MPV souběžně se stávající generací Transporteru T6.1 a připravovaným plně elektrickým minivanem ID.Buzz.