name | autoweek.cz

Novinky pro Škodu Enyaq iV

Novinky pro Škodu Enyaq iV

23.05.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Modelovou řadu Enyaq rozšiřuje verze Laurin & Klement. Pohonná ústrojí iV 80 a iV 80x jsou nově k dispozici i v kombinaci s karoserií Coupé. Pro Enyaq iV se nově nabízí atraktivní podmínky operativního leasingu.

Nové verze Enyaq L&K i Enyaq Coupé L&K nabízejí vyšší výkon, delší dojezd, kratší nabíjecí časy a nejnovější software ME 4. Přinášejí i nové designové prvky karoserie i v interiéru s bohatou standardní výbavu. Tuzemští autorizovaní prodejci značky Škoda také nově nabízejí model Enyaq Coupé i ve variantách iV 80 a iV 80x. Nové je i členění výbavových paketů pro celou modelovou řadu: Clever, Plus, Advanced a Maxx. Škoda Enyaq iV se navíc stává ještě dostupnější zásluhou výhodné nabídky operativního leasingu.

 

Verze Laurin & Klement rozšiřuje modelovou řadu Enyaq

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K a doplňuje tak své čistě elektrické SUV o vrcholnou verzi. Ta se vyznačuje specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s mimořádně bohatou standardní výbavou.

 

Enyaq L&K je prvním modelem značky s novým uživatelským rozhraním pro snadnější ovládání a modernizovanou grafiku, která odráží novou firemní identitu značky Škoda. Enyaq Laurin & Klement je vybaven nejnovějším softwarem ME 4, který bude součástí všech modelů řady Enyaq vyráběných ke konci tohoto roku. Přináší řadu vylepšení a nových funkcí, mj. předehřev akumulátoru před zahájením nabíjení.

 

V voze Enyaq L&K má premiéru nový akumulátor a pohon. Vůz díky tomu nabízí vyšší maximální systémový výkon 210 kW a delší dojezd. Enyaq L&K 85 s pohonem zadních kol zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,7 s, nejvyšší rychlost nyní činí 180 km/h a maximální dojezd se zvýšil na 570 km. Enyaq L&K 85x s pohonem všech kol zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,6 s a má dojezd až 550 km.

 

Enyaq Coupé nově ve verzích iV 80 a iV 80x

Škoda nově nabízí Enyaq Coupé i ve variantách iV 80 a iV 80x s kapacitou akumulátoru 82 kWh. Enyaq Coupé iV 80 vychází v ceníku na 1 424 900 Kč. Enyaq Coupé iV 80x s pohonem všech kol je v doporučených cenách od 1 524 900 Kč včetně DPH.

 

Současně dochází k novému členění výbavových paketů. Základní výbava celé modelové řady se nově jmenuje Clever a zahrnuje většinu položek dřívějšího provedení Loft. Ve standardu mohou zákazníci očekávat například LED světla vpředu i vzadu, virtuální kokpit s navigací, parkovací kameru, třízónovou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla, balíček Asistovaná jízda 1.0 a další. Paket Clever přidává Matrix-LED přední světlomety s ostřikovači, Top LED zadní světla s animovanými ukazateli, elektricky ovládané sedadlo řidiče, vyšší úroveň Asistované jízdy 2.5 atd. Tento paket odpovídá specifikaci Sportline. Paket Advanced rozšiřuje výbavu o vyhřívání zadních sedadel a čelního skla, osvětlenou přední masku Crystal Face, head-up displej a audiosystém Canton, což koresponduje se specifikací RS. Vrchol luxusu představuje paket Maxx, který dodává navíc adaptivní podvozek DCC, progresivní řízení, sportovní multifunkční kožený volant, panoramatický kamerový systém, automatické parkování, asistent pro předjíždění či elektricky ovládaná přední sedadla s pamětí a bederními opěrkami.

 

Škoda Auto pomáhá s rozvojem elektromobility v České republice

Tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto ve spolupráci se Škoda Financial Services a participujícími autorizovanými partnery přichází se zvýhodněnými podmínkami operativního leasingu pro model Enyaq iV. Měsíční splátka na Enyaq iV 80 v ceně 1 364 900 Kč nyní vychází i na 15 990 Kč bez DPH při době pronájmu 36 měsíců a nájezdu 15 000 km ročně. Tato částka koresponduje s leasingovou splátkou podobně vybaveného vozu Škoda Kodiaq. Splátka obsahuje záruční i pozáruční servis po celou dobu pronájmu, kompletní zimní kola včetně přezutí a uskladnění, povinné ručení a havarijní pojištění (včetně vnějších skel), Škoda Pojištění Plus včetně GAP a nabíjecí kartu s aplikací Chargee. Vůz na leasing se po třech letech vrací, takže odpadají obavy ze stárnutí akumulátoru.