name | autoweek.cz

Novinky Toyoty na autosalonu ve Frankfurtu

01.09.2009 | Antonín Matějka | Aktuality

Největší světová automobilka připravila pro letošní největší evropský autosalon hned několik zajímavých koncepčních studií a sériových vozů.

První novinkou značky Toyota na frankfurtském autosalonu je vývojová studie modelu Auris HSD s plnohodnotným hybridním systémem, která se zde představí ve světové premiéře. V rámci strategie automobilky Toyota se jedná o významný milník: vůbec poprvé je zde nasazena technologie plnohodnotného hybridního systému v mainstreamovém modelu a zároveň se jedná o první krok při nasazování pohonu Hybrid Synergy Drive (HSD) v rámci celé modelové řady značky Toyota.
Ve světové premiéře se na frankfurtském autosalonu představí i nový Prius s hybridní technologií Plug-in. Prius s hybridním pohonem typu Plug-in je funkčním rozšířením technologie plnohodnotného hybridního systému (HSD) značky Toyota. Umožňuje totiž provoz v čistě elektrickém režimu při každodenním dojíždění na krátké vzdálenosti. Začátkem roku 2010 Toyota pronajme více než 150 vozů s tímto druhem pohonu vybraným fleetovým zákazníkům, kteří takto zajistí rozsáhlé testy v běžném provozu na evropských silnicích. Autosalon ve Frankfurtu je rovněž evropskou premiérou nové Toyoty Land Cruiser, která se začne prodávat v posledním čtvrtletí roku 2009. Pohled do budoucnosti světa iQ pak představují dvě upravené studie vozu iQ (iQ for Sports a iQ Collection), které naznačují možnosti uživatelských úprav tohoto modelu.