name | autoweek.cz

Nový Crafter vyráží na cestu za evropskými řemeslníky

Nový Crafter vyráží na cestu za evropskými řemeslníky

16.11.2016 | | Tiskové zprávy

Volkswagen Užitkové vozy posílá nový model Crafter na cestu napříč Evropou. Za čtyři měsíce projede 30 zemí a urazí 42 000 km. Cílem jízdy Crafter2Craftsmen je nalézt v každé zemi vyjímečné řemeslníky a zjistit, co je stále znovu motivuje k dokonalosti.
Nový Volkswagen Crafter byl dosud nevídaným způsobem přizpůsoben potřebám a požadavkům rozmanitých skupin uživatelů. Výsledkem je užitkové vozidlo, které stanovuje zcela nová měřítka z hledisek praktičnosti, hospodárnosti a inovací. Díky tomu je Crafter připraven splnit veškeré požadavky pro každodenní život řemeslníků.
 
Vedoucí prodeje v Německu Carsten Sass k tomu říká: „Nový model Crafter jsme vyvinuli v úzké spolupráci s jeho cílovými skupinami a ve zvláštní míře jsme dbali na kvalitu. Akcí Crafter2Craftsmen chceme nyní ukázat, jak spolehlivý je nový Crafter a že dokonale splní roli nepostradatelného pomocníka těch nejlepších mistrů ve svém oboru.“
 
Jízda Crafter2Craftsmen odstartuje v Hannoveru u sídla značky Volkswagen Užitkové vozy. Odtud trasa povede do hannoverské kávové manufaktury Andrease Berndta (56), který praží jednodruhové kávy i jejich směsi a dbá na šetrné zpracování.
 
Dalšími zastávkami modelu Crafter budou Francie a Španělsko. Hledání nadšených řemeslníků a reprezentantů nevšedních řemesel bude pokračovat i v dalších částech Evropy, v Maroku a na Islandu. Všechny navštívené řemeslníky spojuje vášnivá snaha o dokonalost - ať se jedná o výrobu dud ve Skotsku, rekonstrukce starých větrných mlýnů v Nizozemí, zajišťování dodávek květin pro dánskou královskou rodinu nebo kovářskou výrobu seker ve Švédsku.
 
„Těší nás, že jednou ze zastávek bude i zajímavé místo v České republice. Další informace sledujte na našem facebooku,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. (https://www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy)
 
V nadcházejících měsících tedy bude nový Crafter podroben neobvyklé zkoušce kvality na trase, jejíž délka odpovídá přibližně obvodu Země.
 
Celou cestu modelu Crafter lze průběžně sledovat na sociálních sítích, jako jsou například Facebook a Twitter, a na webové stránce www.crafter2craftsmen.com. Více než 42 000 kilometrů, 30 zemí, v jednom kuse. Nový Crafter tak potvrdí, co v něm vězí, a prokáže, že je spolehlivých vozidlem pro všechny pracovní úkoly – každodenní i ty mimořádné.
 
Cestu můžete sledovat na následujících odkazech:
www.facebook.com/crafter2craftsmen
www.instagram.com/volkswagen_nutzfahrzeuge_vwn
https://twitter.com/search?q=crafter2craftsmen