name | autoweek.cz

Nový luxus pro Ford Ranger Platinum

Nový luxus pro Ford Ranger Platinum

01.12.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Ford Ranger je terénní pick-up vyšší kategorie. Zvláště luxusní je v nové verzi Platinum.

Nová vrcholná verze nejprodávanějšího pick-upu v Evropě Fordu Ranger nové generace má exkluzivní vnější detaily a stylový interiér s vysoce kvalitním koženým povrchem. K výraznému prvnímu dojmu z Rangeru Platinum přispívá specifická mřížka chladiče a nová chromovaná úprava vnějších detailů. Nový Ranger Platinum je díky své luxusní výbavě umístěn nad Ranger Wildtrak, který historicky tvoří 60 % prodeje modelu Ranger v Evropě

 

Vznětový motor V6 EcoBlue 3,0 l, známý z USA z luxusních SUV a pick-upu F-150, má výkon 177 kW (240 k) a maximální točivý moment 600 N.m. Je ve spojení se standardní desetistupňovou automatickou převodovkou a stálým pohonem všech kol e-4 WD. Ranger Platinum může táhnout přívěs až 3500 kg.

 

Hi-tech kokpit tvoří dva 12“ displeje - plně digitální přístrojový štít a na výšku orientovaný dotykový pro systém Ford SYNC 4A. Konektivitu zajišťuje standardně dodávaný modem FordPass Connect, který zároveň umožňuje do budoucna vylepšovat různé systémy vozu prostřednictvím bezdrátových softwarových aktualizací Ford Power-Up.

 

Nový Ranger Platinum je primárně zaměřen na zákazníky, kteří oceňují pohodlí a technologie špičkových silničních vozidel, ale spoléhají na robustnost a praktičnost. Výroba nového modelu v závodě Ford v jihoafrickém Silvertonu má začít v březnu 2023, přičemž první dodávky evropským zákazníkům jsou naplánovány na konec jara 2023. Prodejci Fordu v Evropě už ale nyní přijímají objednávky na Ranger Platinum.