name | autoweek.cz

Nový Mercedes GLC startuje

Nový Mercedes GLC startuje

28.07.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Mercedes-Benz uvádí na trh nově vyvinutou řadu SUV GLC. Dá se už objednávat, základní cena je 1 353 990 Kč.
První SUV s označením GLC Mercedes-Benz uvedl v roce 2015. Od té doby, resp. Od příchodu jeho přímého předchůdce GLK, Mercedes-Benz na celém světě prodal více než 2,6 milionu těchto vozů. Nyní představuje GLC třetí generace. GLC je již více než dva roky nejprodávanějším osobním vozem Mercedes Benz.
 
S 472 cm je nová generace o 6 cm delší a o 4 mm nižší. Součinitel aerodynamického odporu cx se snížil z 0,31 na 0,29 a objem zavazadlového prostoru se zvětšil na 600 l.
 
Nové GLC se dodává výhradně s pohonem všech kol 4Matic a s hybridními pohonnými jednotkami, a to ve verzích Plug-in Hybrid nebo Mild Hybrid s 48 V technikou a integrovaným motor/generátorem ISG druhé generace. Modelová řada zahrnuje zážehové a vznětové čtyřválce s výkony v rozsahu 145 až 190 kW.
 
U plug-in hybridu s elektromotorem o výkonu 100 kW a s točivým momentem 440 N.m je největší výkon systému až 280 kW (381 k) a točivý moment až 750 N.m. S akumulátorem s celkovou kapacitou 31,2 kWh má podle WLTP elektrický dojezd více než 100 km. To znamená, že většinu každodenních tras lze absolvovat čistě elektricky. Vylepšený hybridní jízdní program poskytuje elektrický jízdní režim pro nejrozumnější úseky trasy. Elektrická jízda má například přednost na trasách v městských oblastech. Díky novému off-roadovému programu ale může GLC jezdit i čistě elektricky také na nerovném terénu.
 
Mercedes-Benz slibuje zlepšenou průchodnost terénem, ​​což zahrnuje i 360° kamerový systém se zobrazením s „transparentní kapotou“. Technická sada se vzduchovým odpružením AirMatic včetně udržování stálé světlé výšky a s řízením zadních kol až o 4,5° v obou směrech nabízí vyšší komfort také při off-roadových jízdách, kde umožňuje nastavit zvětšenou světlou výšku nezávisle na zatížení a delší dráhy propružení kol.
 
V kokpitu je před řidičem 12,3“ LCD displej, centrální displej, plynule se zvedající ze středové konzole, má velikost 11,9“. Oba displeje jsou orientovány mírně k řidiči. Vůz je díky nejnovější generaci informačního a multimediálního systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience) ještě digitálnější a inteligentnější.
 
Na pozadí nové luxusní orientace značky přichází na trh již základní verze s výrazně vylepšenou výbavou. K dispozici je také řada paketů, které zvyšují komfort GLC, mimo jiné ozvučení s 15 reproduktory a 710 W. V nabídce je také snížený sportovní podvozek.