name | autoweek.cz

Nový Renault Kangoo Van i ve verzi E-tech Electric

Nový Renault Kangoo Van i ve verzi E-tech Electric

09.11.2021 | Vladimír Rybecký | Doprava

Renault, který je průkopníkem elektromobility a jedničkou na trhu užitkových elektromobilů v Evropě již od roku 2011, uvede na jaře 2022 na trh elektricky poháněné Kangoo Van E-Tech 100% Electric.
Složitý název pro nekomplikovaného a všestranně praktického každodenního společníka: Renault Kangoo Van E-Tech 100% Electric je název nástupce elektrické dodávky Kangoo, který bude bude představen 16. listopadu na autosalonu Solutrans v Lyonu a do prodeje přijde na jaře 2022.  Vyrábí se v závodě Maubeuge ve Francii a v Evropě se začne prodávat na jaře 2022.
 
Nekomplikované a všestranně praktické elektricky poháněné Kangoo od svého uvedení na trh na konci roku 2011 získalo přes 70 000 firemních zákazníků a představuje každý pátý prodaný užitkový elektromobil v Evropě.
 
S dojezdem 300 km v cyklu WLTP(i) vyhoví nové Kangoo Van E-Tech většině běžných potřeb firemních zákazníků. Jeho trakční elektromotor má výkon 90 kW. Akumulátor o kapacitě 45 kWh může využívat tři typy nabíjecích zařízení. Při dobíjení Renault předpokládá především standardní zásuvku 7,4 kW nebo zrychlené třífázové nabíjení s 11 kW. Za příplatek je možné zrychlené nabíjení ze třífázové stanice s výkonem 22 kW a na DC nabíjecí stanici s nabíjecím výkonem 75 kW jej bude možné nabít za 30 minut pro dojezd až 170 km
 
Stejně jako předchůdce bude k dispozici ve dvou délkách se stejným úložným prostorem a stejnou nosností jako konvenční verze - ve standardní délce nákladový prostor pojme až 3,9 m3, dlouhá verze až 4,9 m3. Užitečná hmotnost je až 600 a 800 kg, zatížení přívěsu je 1500 kg. K dispozici budou nově i dveře „Open Sesame by Renault“, nejširší boční vstup do nákladového prostoru ve třídě kompaktních dodávek, a Easy Inside Rack pro uložení dlouhých předmětů pod střechou .