name | autoweek.cz

Obrněný plug-in hybrid jako pro Macrona

Obrněný plug-in hybrid jako pro Macrona

12.10.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Po modelu DS 7 Élysée, který byl vytvořen pro francouzského prezidenta, představuje DS Automobiles DS 7 Vauban, obrněný plug-in hybridní model dostupný v malém počtu kusů. Vychází z DS 7 E-Tense 4×4 300.

Po DS 7 Élysée, určeném pro kancelář prezidenta Francouzské republiky, vzešel ze spolupráce skupiny Welp a společnosti DS Automobiles nový pancéřovaný model DS 7 Vauban. Jde o unikátní vůz využívající jako základ model DS 7 E-Tense 4×4 300, k němuž bylo přidáno opancéřování. Podvozek byl prodloužen o 20 cm za středový sloupek a vůz získal speciální výbavu, která z něj dělá pracovní nástroj.

 

Úspěch exkluzivního modelu DS 7 Élysée otevřel cestu k vývoji malé série obrněných vozů DS 7. DS 7 Vauban vyrábí společnost Welp France v Hérimoncourtu, necelých 100 km od závodu Mulhouse, kde se vozy DS 7 vyrábějí. Zde Welp převzala část bývalého areálu skupiny Stellantis. Vůz je navržen jako speciální zpevněný vůz. K zesílení přispívá aramid z třídy materiálů, které jsou lehké a velice odolné vůči nárazu a teplu, a bezpečnostní skla. Díky tomu nabízí bezpečnost a komfort aniž by se zvýšila jeho hmotnost nebo se změnily jeho dynamické vlastnosti. Úroveň ochrany je VPAM 4.

 

Kromě doplňkové výbavy, která je k dispozici v běžné nabídce, jsou za příplatek k dispozici volitelné pakety pro ochranu (sprinklery, uzavřený ventilační okruh, siréna nebo interkom atd.) i pro komfort cestujících (přídavné zásuvky USB, lampičky na čtení atd.) nebo přizpůsobení vozu (barvy karoserie, obložení interiéru, prošívání, držáky praporků).

 

Název Vauban je odvozen od opevnění z konce 17. století, kterých je dvanáct v deseti různých departementech. Markýz Sébastien Le Prestre de Vauban dohlížel na výstavbu celkem více než stovky opevnění (citadel, samostatných pevností a hradeb) ve Francii i jinde v Evropě. Systém citadel a pevností, který Vauban zavedl, převzaly i některé země v Asii a Africe.