name | autoweek.cz

Ocenění pro VinFast

Ocenění pro VinFast

20.10.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Ocenění Vycházející hvězda pro začínající podniky je uznáním úspěšného nástupu vietnamské automobilky na světových trzích. Stalo se tak čtyři roky poté, co VinFast získal od organizace AutoBest ocenění Zrodila se hvězda. VinFast na pařížském autosalonu představuje čtyři plně elektrické vozy.

AutoBest udělil společnosti VinFast nové ocenění The Rising Star (Vycházející hvězda) jako uznání rychlého rozvoje vietnamské automobilky v evropském i celosvětovém měřítku. Za necelé čtyři roky se VinFast vyvinul z úspěšného start-upu v nejmodernější globální automobilovou společnost, která se prosazuje v rámci celosvětového automobilového průmyslu s mnoha úspěchy.

 

AutoBest ocenil razantní strategii uvedení na evropský trh, odvážnou novou řadu plně elektricky poháněných vozů a závazek poskytovat špičkové služby zákazníkům prostřednictvím rozsáhlé maloobchodní sítě.  

 

Ocenění The Rising Star bylo předáno během tiskové akce na pařížském autosalonu 2022. Udělení ceny přichází přesně čtyři roky poté, co společnost VinFast na pařížském autosalonu 2018 obdržela cenu AutoBest A Star Is Born (Zrodila se hvězda).

 

Organizace AutoBest společnost VinFast vybrala na základě následujících kritérií: obchodní strategie, produktová řada, obchodní připravenost a důvěryhodnost. Společnost VinFast byla oceněna za své angažmá na evropských trzích nejen za automobily - porota zaznamenala její nabídku čtyř vozů, flexibilitu při prodeji vozidel, inovativnost, ekologické zaměření, infrastrukturu, servis a zákaznickou podporu.

 

„V roce 2018 se společnost VinFast poprvé představila světu s ambiciózním plánem, jehož naplnění bude tradičně vyžadovat dlouhou cestu. O pouhé čtyři roky později však kvitujeme velkolepý vzestup společnosti VinFast nejen jako prvního vietnamského globálně působícího výrobce vozidel, ale také jako jednoho z prvních na světě, který ukončil výrobu vozidel se spalovacím motorem ve prospěch plně elektrické strategie,“ říká zakladatel a předseda představenstva společnosti AutoBest Dan Vardie.

 

„VinFast se pohybuje neuvěřitelnou rychlostí - od vybudování vysoce automatizovaného výrobního komplexu s přední škálovatelností v regionu přes zahájení partnerství s celosvětově uznávanými dodavateli až po oznámení plně elektrické modelové řady a robustní strategii uvedení na evropský trh. VinFast prokázal, že je vedoucí mezi ambiciózními novými automobilovými značkami. Jsme rádi, že můžeme týmu předat toto ocenění a oficiálně ho přivítat v Evropě,“ dodal Dan Vardie.

 

Paní Le Thi Thu Thuy, místopředsedkyně skupiny VinGroup a globální generální ředitelka společnosti VinFast, sdílí svou radost: „VinFast chce být jedním z nejvýznamnějších výrobců automobilů v Evropě. Jsme potěšeni, že nás odborníci ocenili jako jednu z nejmladších a nejživějších automobilových značek v oboru. Toto ocenění je uznáním nejen tvrdé práce společnosti VinFast na elektrifikaci mobility, ale také vyjadřuje zaznamenání vietnamské značky v rámci globálního automobilového průmyslu. Zavazujeme se k neustálým inovacím, abychom poskytovali vynikající produkty, optimální nabídky a zároveň doprovázeli naše evropské a globální zákazníky na společné cestě k udržitelné budoucnosti.“

 

Návrat značky VinFast na pařížský autosalon v roce 2022 ukazuje úžasnou cestu od nuly k průkopnické pozici v globálním přechodu k elektrifikované mobilitě. Tato pozoruhodná cesta je dána rychlostí, odhodláním, ambicemi vietnamské značky, globální sítí a především závazkem k udržitelné budoucnosti pro planetu a budoucí generace.