name | autoweek.cz

Oktoberfest: VIP auto je z Číny!

Oktoberfest: VIP auto je z Číny!

17.09.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Tento víkend začíná v Mnichově 187. Oktoberfest, největší pivní festival na světě s více než šesti miliony návštěvníků. Po celou dobu této tradiční akce bude pro dopravu VIP hostů používáno elektricky poháněné SUV U5 od čínské společnosti Aiways.

Společnost Aiways se sídlem v Šanghaji se sama označuje jak poskytovatel řešení individuální mobility. Pro letošní Oktoberfest vytvořila velmi speciální jednorázovou podobu svého SUV Aiways U5 s názvem „Wiesn-Wagen“ (Wiesn je oficiální pojmenování Oktoberfestu). Zdobí jej bílé a modré diamanty z bavorské státní vlajky a nápis „O'zapft is!“ (bavorsky „Je naraženo“) na přední kapotě v podobě grafiky kombinující pípu s nabíjecí zástrčkou. Na bocích vozidla je velké logo, které odkazuje na „Wiesn-Wagen“, a na vnitřní straně panoramatické prosklené střechy se klene „Nebe Bavorska“.

 

Ve spolupráci s firmou e-microcamper vznikl speciální druh přestavby. Sada microcamping, která nabízí postel pro dvě osoby a spodní zásuvku pro skladování, byla přepracována ve skládací sestavu pivního stolku a dvou pivních lavic. Aiways U5 „Wiesn-Wagen“ díky tomu nabídne mimo vozidlo prostor pro 10 sedících osob. Pod lavicí je elektricky poháněný chladící box pro 20 lahví.

 

SUV Aiways U5 „Wiesn-Wagen“ bude k vidění po celém městě. Během dvou týdnů jej budou využívat pivovar Hofbräu Munich a TV Munich jako VIP shuttle a pro speciální formát CARaoke. Každodenní Wiesn TV show během Oktoberfestu sleduje průměrně 2,6 milionu diváků, což je ideální platforma pro zvýšení povědomí o značce Aiways v Bavorsku ale i celém Německu.

 

Aiways „Wiesn-Wagen“ má umožnit identifikaci s umístěním evropské centrály čínské společnosti v Mnichově. „Díky projektu „Wiesn-Wagen“ můžeme nejen zviditelnit naši značku Aiways a dát jasný závazek Evropě, ale také propojit tradice. Proto jsem obzvláště potěšen, že vozidlo po Oktoberfestu absolvuje turné,“ vysvětluje Alexander Klose, výkonný viceprezident pro zámořské operace společnosti Airways. Po skončení Oktoberfestu 3. října 2022 se Aiways U5 „Wiesn-Wagen“ vydá na turné. Nejprve navštíví některé restaurace Hofbräu mimo Mnichov a konečným cílem bude jeho domov Čína, kde bude k vidění mimo jiné v Šanghaji.