name | autoweek.cz

Olife Energy dodá letišti dobíjecí stanice

Olife Energy dodá letišti dobíjecí stanice

26.09.2022 | | Tiskové zprávy

Olife Energy získal tendr na dodávku AC dobíjecích stanic na Letišti Václava Havla Praha.

Český výrobce nabíjecích stanic Olife Energy zvítězil v tendru na dodávku řešení pro AC dobíjení elektromobilů pro společnost Letiště Praha. Olife Energy obstála v konkurenci více nabídek. Projekt zahrnuje dodávku a instalaci až 33 dobíjecích stanic včetně spolupráce na napojení na centrální energetický management společnosti. Olife Energy bude mít po úspěšném výběrovém řízení na starosti dodávku a instalaci dobíjecích stanic pro Letiště Praha a chystá se v první etapě do konce roku 2022 instalovat celkem 10 dobíjecích stanic.

 

Součástí komplexního řešení dobíjení elektromobilů je také spolupráce Olife Energy na propojení s energetickým managementem Letiště Praha. Ten umožní vzdálený monitoring, správu a řízení nabíjecích stanic pro elektromobily. Tento systém dokáže vzdáleně optimalizovat výkon dobíjecích stanic, čímž zajišťuje maximální využití infrastruktury a minimalizuje náklady na zvyšování energetické kapacity. 

 

Předseda představenstva společnosti Olife Energy Miroslav Vejman k tendru říká: „Jsme rádi, že jsme obstáli ve velké konkurenci, která se v tomto výběrovém řízení sešla. Dodali jsme přesné řešení na míru za opravdu dobrou cenu. První desítku stanic budeme instalovat již v průběhu tohoto podzimu. Spolupracujeme s Letištěm Praha na integraci stanic do jejich systému energetického managementu, aby měli pod kontrolou každou nabíjecí stanici ve smyslu spotřebované energie, vzdáleného povelování i dynamického řízení výkonu.“

 

„Rozhodnutí pořídit AC nabíjecí stanice předchází postupné snaze Letiště Praha snižovat emise vlastního vozového parku. AC nabíjecí stanice společnosti Olife Energy budou sloužit především služebním elektromobilům a vozům zaměstnanců. Ocenili jsme, že společnost Olife Energy měla v konkurenci dalších uchazečů nejen nejnižší cenovou nabídku, ale splnila i naše specifické požadavky a prokázala se spolehlivými referenčními zakázkami, které jsme v rámci výběrového řízení ověřovali,“ sdělil manažer Projektové kanceláře Letiště Praha Thomas Katakalidis.