name | autoweek.cz

Opel Astra GSe na startu

Opel Astra GSe na startu

03.10.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Opel představuje první modely své nově vytvořené subznačky GSe. Zatím se však nejedná o sportovní elektromobily, ale o výkonovou variantu plug-in hybridu Astry.

Sportovní verze Astra GSe a kombi Astra Sports Tourer GSe mají systémový výkon 165 kW (225 k) a točivý moment 360 N.m. Opel k tomu slibuje přepracovaný podvozek, který agilněji reaguje. Normovaná spotřeba je podle speciální metody měření pro plug-in hybridy mezi 1,1 až 1,2 l/100 km. Podvozek je o 1 cm snížen a dostal speciální pružiny a olejové tlumiče pro dynamickou jízdu. Řízení je sportovně naladěno speciálně pro GSe. Elektronický stabilizační program je nastaven tak, aby zasahoval později. Nové verze se poznají mj. podle 18“ kol z lehké slitiny inspirovaných konceptem Manta GSe, nápisu GSe na víku zavazadlového prostoru a designu přídě. V interiéru najdeme ergonomická přední sedadla s certifikací AGR a exkluzivním povrchem z Alcantary.

 

Zatímco u historických modelů Commodore GS/E a Monza GSE znamenala legendární zkratka „Grand Sport Einspritzung“ (tedy vstřikování paliva), nyní subznačka GSe znamená „Grand Sport electric“.