name | autoweek.cz

Opel Astra Sports Tourer Electric do prodeje

Opel Astra Sports Tourer Electric do prodeje

04.09.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Opel Astra Sports Tourer Electric má světovou premiéru na IAA Mobility v Mnichově – a v Německu už se dá objednávat. Jde o jedno z prvních kompaktních kombi s elektrickým pohonem.

Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově Opel představuje ve světové premiéře jedno z vůbec prvních kompaktních kombi s elektrickým pohonem Astra Sports Tourer Electric. Na českém trhu se BEV modely Astra Electric a Astra Sports Tourer Electric objeví už na podzim letošního roku.

 

Astra Sports Tourer Electric je 464 cm dlouhá a nabízí zavazadlový prostor o objemu 516 l  resp. až 1553 l. Pohotovostní hmotnost je 1760 kg.

 

Ve standardní nabídce jsou klimatizace, kompletní LED osvětlení a plně digitální kokpit Pure Panel se dvěma 10“ displeji a multimediálním infotainment. Za příplatek dodávaný systém Intelli-Drive 2.0 integruje řadu elektronických asistentů a poprvé je kombinuje s poloautomatickým systémem jízdy v pruzích a inteligentním adaptivním asistentem. V nabídce jsou mj. i světlomety Intelli-Lux LED Pixel Light.

 

Astru Sports Tourer Electric pohání elektromotor o výkonu 115 kW (156 k) a točivý moment 270 N.m. Kombi má spotřebu 15,0 kWh/100 km a s akumulátorem 54 kWh má dojezd 413 km.