name | autoweek.cz

Opel Mokka Electric-  s novým jménem delší dojezd

Opel Mokka Electric- s novým jménem delší dojezd

16.12.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Elektromobil Opel Mokka-e vyjíždí do nového modelového roku s novým označením Mokka Electric a výrazně vylepšenými parametry - je výkonnější, efektivnější a má delší dojezd.

Elektromobil Opel Mokka-e se propříště bude jmenovat Mokka Electric. Novou Mokku Electric bude pohánět elektromotor o vyšším výkonu 115 kW (156 k) s nejvyšším točivým momentem 260 N.m. Stejný trakční elektromotor bude pohánět i nedávno představenou Astru Electric.

 

Mokka Electric dostala i nový akumulátor s kapacitou 54 kWh, který nyní vozu poskytuje dojezd až 406 km (podle WLTP), což proti dřívějším 338 km znamená zlepšení o 20 %. Zároveň se spotřeba elektrické energie snížila na 15,2 kWh/100 km (WLTP). Akumulátor je instalován přímo do podvozkové platformy, takže nijak neomezuje prostor pro cestující ani pro zavazadla.

 

V listopadu se 65 % všech německých zájemců o model Mokka rozhodlo pro variantu s elektrickým pohonem a nulovými lokálními emisemi. Již dnes Opel nabízí dvanáct elektrifikovaných modelů, včetně lehkých užitkových vozů. Do roku 2024 bude mít elektrifikovanou verzi v každé modelové řadě a do roku 2028 bude Opel v Evropě plně elektrickou značkou.