name | autoweek.cz

Osmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Afriq

Osmý žákovský vůz se jmenuje Škoda Afriq

25.11.2021 | Vladimír Rybecký | Aktuality

V rámci už tradičního projektu podpory technického vzdělávání 25 žáků Středního odborného učiliště společně se Škoda Motorsport vyvíjí závodní verzi modelu Škoda Kamiq. Škoda Afriq má délku 436 cm. Jménem připomíná převzetí aktvit skupiny Volkswagen v severní Africe značkou Škoda.
Žáci Středního odborného učiliště dávají jménem Škoda Afriq hned dva významy. Soutěžní verze SUV Škoda Kamiq, která vzniká ve spolupráci se Škoda Motorsportem, hlásí se jím k začátkům Rallye Dakar s kořeny v pouštích severní a západní Afriky a současně připomíná, že od začátku letošního roku zodpovídá Škoda Auto za veškeré aktivity koncernu Volkswagen v severní Africe.
 
Při vývoji osmého žákovského vozu Škoda žáci Středního odborného učiliště tento rok poprvé v historii tohoto projektu spolupracují se Škoda Motorsport. Základ žákovského soutěžního automobilu poprvé tvoří městské SUV Kamiq.
 
Žáci sami vytvářejí navržené a ručně vyrobené unikáty od prvního tahu tužkou. Vůz Afriq je dlouhý 4362 mm a má rozvor náprav 2649 mm. S podporou mistrů odborného výcviku a zkušených pracovníků z oblastí technického vývoje, designu a výroby a poprvé i ze Škoda Motorsportu žáci realizovali řadu nových neobvyklých nápadů.
 
Osmý žákovský vůz Škoda se váže i ke koncernové odpovědnosti Škoda Auto za region severní Afriky. Stejně jako v Indii a v Rusku je český výrobce automobilů i zde zodpovědný za veškeré aktivity skupiny Volkswagen v Egyptě, Tunisku, Maroku a Alžírsku. Pod vedením Arwy Oeljeklausové zde automobilka od 1. ledna 2021 rozvíjí nové trhy s potenciálem růstu. Tento projekt představuje v rámci nové firemní strategie „Next Level - Škoda Strategy 2030“ jednu za tří hlavních priorit v jejichž rámci Škoda Auto usiluje o to, aby se do roku 2030 stala vedoucím evropským výrobcem automobilů v Indii, Rusku a severní Africe.