name | autoweek.cz

Památné příběhy v interaktivním digitálním magazínu

Památné příběhy v interaktivním digitálním magazínu

07.04.2021 | Vladimír Rybecký | Auto archív

První číslo I AM Automobilist vypráví o legendě Elišce Junkové, zrodu legendy o Stříbrných šípech a vzpomínkám Jackieho Stewarta..

Český projekt Automobilist prorazil se svými uměleckými plakáty a unikátními obrazy již do 80 zemí a stal se oficiálním partnerem mnoha významných značek ve světě motorsportu. Kreativní tým kolem manažera Pavla Turka si však dal za cíl vyprávět příběhy provoněné benzinem ještě širšímu publiku, a přichází proto s digitálním magazínem I AM Automobilist. Tématem prvního čísla je mimo jiné vzpomínka na českou závodnickou legendu Elišku Junkovou.
 
I AM Automobilist má formu mobilní aplikace a je dostupný pro uživatele iOS i Androidu. Představuje novou platformu pro vyprávění fascinujících příběhů, které Automobilist již několik let zachycuje na svých uměleckých dílech. I AM Automobilist, jak již název napovídá, bude vycházet v anglickém jazyce.
 
Digitální magazín, stejně jako limitované umělecké plakáty a obrazy, tzv. fine art prints, díky špičkové technologii zpřítomňuje historické okamžiky ze světa motorsportu. Navíc přidává i poutavý interaktivní a video materiál. „Jedná se o obrazově pestrý magazín zbavený pout vytištěného papíru. Je to magazín, který jsme vybavili turbem,” říká kreativní ředitel Automobilist Jan Rambousek, jenž měl vývoj aplikace na starosti.
 
„V Automobilist vyprávíme příběhy provoněné benzínem za pomoci špičkové počítačové technologie, 3D modelování a náročných kompozic. Naše díla znají nejen fanoušci po celém světě, ale i piloti těch největších závodních stájí. Digitální magazín, který by naši schopnost oživovat klíčové okamžiky historie motorsportu nakombinoval s nejmodernějšími komunikačními nástroji, byl proto přirozeným krokem,” dodává generální ředitel Automobilistu Pavel Turek.
 
Číslo věnované Elišce Junkové
Společnost naplánovala úvodní vydání magazínu I AM Automobilist na první polovinu března a reaguje i na nedávný Mezinárodní den žen. Číslo je věnované jedné z nejvýznamnějších světových automobilových závodnic Elišce Junkové. Vytrvalostní závod Targa Florio v roce 1928, kde slavná Češka skončila v silné mužské konkurenci pátá a vstoupila mezi legendy, zachycuje také jeden z dnes již klasických fine art printů Automobilist.
 
Českou stopu nese i další téma prvního vydání digitálního magazínu I AM Automobilist. Vypráví legendu o tom, jak se ze závodní stáje Mercedes-Benz staly proslulé Stříbrné šípy (Silver Arrows), na čemž má zásadní podíl rodák z Nového Jičína a bývalý manažer Mercedesu Alfred Neubauer. Čtenáři se rovněž mohou těšit na postřehy trojnásobného mistra světa Sira Jackieho Stewarta, jenž je jedním z ambasadorů Automobilist.
 
Aplikaci I AM Automobilist pro mobilní telefony i tablety lze zdarma stáhnout zde:
iOS: https://apps.apple.com/us/app/i-am-automobilist/id1539511646
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=media.emersion.automobilist