name | autoweek.cz

Peugeot 3008 jako SUV ve stylu fastback

Peugeot 3008 jako SUV ve stylu fastback

10.09.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Kompaktní SUV Peugeot 3008, zásadní nový model koncernu Stellantis, bude nejprve uveden na trh v plně elektricky poháněné verzi, ale následovat budou i spalovací motory.

Peugeot v historické továrně v Sochaux ve východní Francii před úterní oficiální premiérou představil kompaktní SUV 3008 nové generace, možná nejdůležitější novinka skupiny Stellantis za poslední roky. Segment kompaktních SUV je druhý největší v Evropě – a jeden z nejziskovějších. Proto do tohoto segmentu začínají vstupovat i první plně elektricky poháněné modely. Stávající 3008 byl uveden na trh v roce 2016 a stal se pro Peugeot prodejním hitem. Předchozí generace modelu 3008 byly minivany.

 

Peugeot 3008 bude mít karoserii ve stylu fastback a radikálně novou přístrojovou desku s jediným širokoúhlým displejem před řidičem. Nejprve bude uveden na trh jako plně elektricky poháněný a posléze budou následovat verze se spalovacími  motory. Peugeot e-3008 bude prvním modelem na nové platformě STLA Medium, navržené cíleně pro elektrický pohon, a má mít dojezd až 700 km.

 

V interiéru 3008 využívá novou verzi uspořádání přístrojové desky i-Cockpit s malým volantem umístěným níž, aby poskytoval ničím nerušený výhled na přístrojový panel. Zveřejněné fotografie ukazují, že 3008 bude mít jediný horizontálně orientovaný displej před řidičem zahrnující i infotainment, namísto samostatného velkého centrálního displeje. Malý displej uprostřed zpřístupňuje jen důležité funkce, jako jsou ovládání klimatizace a telefonu, a samozřejmě nechybějí ani mechanické ovladače i-Toggles.