name | autoweek.cz

Poodhalování pokračuje - první kresby Octavie

Poodhalování pokračuje - první kresby Octavie

06.02.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Škoda zveřejnila první kresby modernizovaného modelu Octavia. Světová digitální premiéra proběhne 14. února 2024. K dispozici bude i nadále jako liftback a kombi a nabídka bude opět zahrnovat také verze Sportline a RS.

Škoda Auto zveřejnila kresby modernizovaného exteriéru modernizované Octavie. Nejnovější podoba přináší vylepšený exteriér s novými světlomety se zostřenými konturami, přepracovanými nárazníky a modernizovanou maskou chladiče. Dlouhodobě nejprodávanější model značky tak dostane sportovnější vzhled.

 

Mezi vylepšení vozu patří vyspělé světlomety LED Matrix druhé generace s novým světelným podpisem a unikátním krystalickým prvkem Crystallinium, který propůjčuje vnitřku světlometů modrý odstín a zvýrazňuje tak estetiku vozu. Známe jej už z nových generací modelů Superb a Kodiaq.

 

Od uvedení první moderní generace na trh v roce 1996 bylo zákazníkům dodáno víc než sedm milionů vozů. Od roku 2016 je Octavia nejprodávanějším kombi v Evropě. Čtvrtá generace, která se představila v listopadu roku 2019, přinesla výrazně inovovanou techniku a platformu MQB. Ve čtvrté generaci se k tradičním modelům se zážehovými a vznětovými motory připojily i mild-hybridní a plug-in hybridní verze. Objem zavazadlového prostoru je 600 l u liftbacku (Octavia iV PHEV má 450 l) a 640 l u kombi (Octavia iV PHEV 490 l).

 

Změny přicházejí po více než čtyřech letech od představení aktuální čtvrté generace modelu Octavia. Digitální premiéra novinky proběhne 14. února 2024. Octavia bude i nadále k dispozici jako liftback a kombi, stejně tak i ve verzích Sportline a RS.