name | autoweek.cz

Porsche 911 s hybridním pohonem

Porsche 911 s hybridním pohonem

16.05.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Porsche dokončilo vývoj prvního 911 s hybridním pohonem. Aby bylo zajištěno zachování unikátního postavení modelu 911 je hybridní jednotka zaměřena výhradně na výkon. Nová verze je připravena k sériové výrobě.

Vedoucí vývoje modelových řad 911 a 718 Frank Moser první krok modelu 911 směrem k elektrifikaci vysvětluje: „Poprvé v 61leté historii naší ikony instalujeme do silniční 911 hybridní pohon. Tento nový výkonný hybrid činí 911 ještě více dynamickou. Během vývoje jsme neponechali nic náhodě a testovali jsme novou 911 za všech možných podmínek po celém světě.“

 

Vůz byl testován v nejnáročnějších podmínkách - krutých mrazech i extrémním horku, jako při závěrečném testu v Dubaji. Celkem inženýři a testovací jezdci absolvovali více než pět milionů testovacích kilometrů. Jako vždy při vývoji 911 bylo obzvláště důležité testování a ladění na Severní smyčce Nürburgringu. V rámci výkonnostních testů zajel ambasador značky Porsche Jörg Bergmeister kolo o 8,7 s rychleji než v odpovídající verzi současného modelu. Testované vozidlo bylo vybaveno standardními pneumatikami a aero kitem s pevným zadním křídlem, které je k dispozici jako příplatková výbava aby zajišťovalo zvýšený přítlak ve velké rychlosti.

 

Světová premiéra nového Porsche 911 Hybrid je plánována na 28. května 2024 mimo jiné i na YouTube kanálu Porsche.