name | autoweek.cz

Představení sedanu Škoda Slavia se blíží

Představení sedanu Škoda Slavia se blíží

02.11.2021 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Druhý model značky Škoda určený pro indický trh v rámci projektu India 2.0 je sedan Slavia. Oficiální představení nového vozu proběhne ještě v listopadu 2021.
Škoda Auto v rámci projektu India 2.0 připravuje druhý model po SUV Kushaq, které bylo představeno na začátku roku 2021. Slavia je klasický sedan ze segmentu A0, který je v Indii velmi populární. Slavia se bude vyrábět v indické Púně a je rovněž postaven na platformě MQB-A0-IN koncernu Volkswagen, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro indický trh. Oficiální představení vozu proběhne v listopadu 2021. Koncern Volkswagen do projektu India 2.0, za nějž zodpovídá společnost Škoda Auto, investuje celkem jednu miliardu eur.
 
První ze dvou designových skic ukazuje úzkou příď se širokou šestihrannou maskou chladiče zasahující až k úzkým, ostře řezaným předním světlometům. Rozpoznat lze také dlouhý rozvor a siluetu připomínající kupé. Druhá skica odhaluje záď, kde linie střechy plynule přechází do víka zavazadlového prostoru. Dvoudílná zadní světla s typickou grafikou ve tvaru písmene C zasahují až do pátých dveří.
 
Škoda Slavia je postavena na platformě MQB-A0-IN, která se vyvíjí a vyrábí přímo v Indii a splňuje nové, přísnější bezpečnostní a emisní indické normy. Stejně jako v případě již úspěšně uvedeného modelu Škoda Kushaq probíhal i vývoj nového sedanu v Technologickém centru společnosti Škoda Auto Volkswagen India v Púně. Samotná výroba probíhá z 95 % lokálně v Indii.
 
V nabídce budou dva výkonné a úsporné motory TSI. Součástí rozsáhlé bezpečnostní výbavy je až šest airbagů a mnoho asistenčních systémů.