name | autoweek.cz

Premiéra nového Volkswagenu Crafter

Premiéra nového Volkswagenu Crafter

06.10.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Společnost Volkswagen Užitkové vozy na letošním veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru poprvé vystavila svou kompletní produktovou řadu – od nejmenšího modelu Load up! přes modernizovaný pick-up Amarok až po zcela nový Crafter včetně konceptu e-Crafter s elektrickým pohonem.
V Hannoveru bylo vystaveno více než 100 exponátů modelových řad Load up!, Amarok, Caddy, T6 a Crafter, a to v členění podle nejdůležitějších skupin zákazníků. Volkswagen Užitkové vozy má pro každé odvětví specifické řešení, ať se jedná o kurýrní služby a logistiku, řemesla, servisní služby a mobilní servisy, stavebnictví, lesnictví, veřejnou osobní dopravu, zdravotní dopravní služby, záchranné služby nebo policejní sbory.
 
„Představujeme našim zákazníkům praktické lehké užitkové vozy, které jsou koncipovány jako mobilní pracoviště a určeny pro jakýkoli myslitelný účel,“ uvedl Dr. Eckhard Scholz, předseda představenstva značky se sídlem v Hannoveru.
 
Nový Crafter
Crafter symbolizuje novou generaci nových lehkých užitkových vozů Volkswagen. Nový Crafter nabízí bezkonkurenční počet možností využití a řešení mobility díky mnoha verzím, novým systémům pohonu a inovativním asistenčním systémům.
 
Nový Crafter je jako progresivní koncept lehkého užitkového vozidla hospodárnější, kvalitnější, digitálnější, trvale udržitelnější a multifunkčnější než jakékoli jiné dosud představené lehké užitkové vozidlo a celkově ukazuje směr vývoje pro všechny budoucí generace vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy.
 
Potvrzením inovativnosti konceptu vozidla je výsledek hlasování odborné poroty složené z 24 mezinárodních motoristických novinářů, která udělila novému modelu Crafter titul International Van of the Year.
 
Hvězdou výstavní expozice značky Volkswagen Užitkové vozy byl e-Crafter, který měl v Hannoveru světovou premiéru. Model e-Crafter je zkonstruován zejména pro bezemisní provoz v centrech měst. Volkswagen Užitkové vozy v tomto svým zákazníkům nabídne alternativu k modelu Crafter se spalovacím motorem, díky níž budou mít vjezd do center měst povolena pouze elektricky poháněná vozidla. Již v roce 2017 přijdou první vozy e-Crafter do rukou zákazníků.