name | autoweek.cz

Program e-Salonu pro odborníky i veřejnost

Program e-Salonu pro odborníky i veřejnost

16.11.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Čtvrtý e-Salon ukázal více než 20 000 návštěvníků národní premiéry elektromobilů.

Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-Salon na přehlídku nových modelů elektricky poháněných vozů přilákal do Letňan 20 573 lidí (pro porovnání – o týden dříve na stejném místě za dva dny navštívilo Prague Car Festival s ukázkami tuningu, historických vozidel a závodní techniky 30 000 lidí). Na veletrhu čisté mobility e-Salon se prezentují odvětví ekologických vozů, technologií a řešení pro e-mobilitu. Čtvrtý ročník nabídl několik národních premiér, testovací jízdy i pestrý program. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

 

„Letošní ročník byl největší v historii akce. Zúčastnilo se ho 87 vystavovatelů ze tří zemí, kteří předvedli více než dvě stovky modelů elektromobilů. Že byl čtvrtý e-Salon významnou událostí, to potvrdil i počet návštěvníků, kterých během čtyř dnů dorazilo do Letňan více než dvacet tisíc,“ řekla ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

 

Na české půdě se poprvé prezentoval koncept Volkswagen ID. Space Vizzion a spolu s ním i modely ID.3, SUV ID.4 a ID.5. Pozornost vzbudila i automobilka Hyundai s novým Ioniq 6 a Kia předvedla vozy EV6 GT, Niro EV a plug-in hybridní Sportage či Sorento. Škoda Auto přivezla studii sedmimístného SUV Škoda Vision 7S a ve výstavní premiéře novou verzi Enyaq RS iV.

 

Předpremiéru měla novinka příštího roku Citroën ë-C4 X, velkou národní premiérou bylo představení SUV modelu Renault Austral s novou generací hybridního pohonu E-Tech a systémem openR a elektrické verze dodávky Kangoo E-Tec Electric. Mezi další hvězdy se zařadila Cupra s elektromobilem Born ve verzi e-Boost. Opel představil elektromobily Corsa-e a Mokka-e, elektrický minibus Zafira-e a plug-in hybridní SUV Grandland PHEV. MG předvedlo nové elektrické verze MG ZS EV a kombi MG5 EV. Ford poprvé ukázal velkou dodávku E-Transit. Nechyběly novinky od značek Peugeot a DS.

 

K vidění byly i nové produkty řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií či výrobců manipulační a komunální techniky, například TPCI, Unicorn, Phoenix Contact, Elexim a další. Součástí výstavy byly i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel.

 

Jedním z hlavních bodů bohatého doprovodného programu veletrhu se stala dvoudenní konference Čistá mobilita. Zájem návštěvníků vzbudila i panelová diskuze odborníků na stánku Porsche ČR. Kdo měl zájem o testování elektromobilů, mohl si vybrat z téměř čtyř desítek vozů.

 

Pátý ročník e-Salonu se opět uskuteční v PVA Expo Praha v termínu 9.–12. listopadu 2023. První den bude tradičně věnován odborníkům a oborovým médiím, od druhého dne bude veletrh zpřístupněn široké veřejnosti.

 

Více na www.e-salon.cz.