name | autoweek.cz

Rekordní prodeje Mercedesu v ČR

Rekordní prodeje Mercedesu v ČR

10.01.2009 | Antonín Matějka | Tiskové zprávy

Rok 2008 byl pro divizi osobních vozů Mercedes-Benz opět rekordní nejenom z pohledu počtu prodaných automobilů. Během loňského roku bylo v ČR poprvé v historii této značky registrováno více než 3.000 osobních automobilů Mercedes-Benz (přesně 3.092 vozů), což představuje nejenom další rekord v prodeji této značky v ČR, ale současně také 17% nárůst prodejů v porovnání s rokem 2007.

Nových vozů fortwo značky smart bylo v roce 2008 zaregistrováno celkem 90 ks, což i zde představuje nezanedbatelný nárůst téměř 6%.
Na skvělých výsledcích se více než z poloviny podílely modely třídy A, B a také třídy C vč. nového modelu GLK. Vysoký zájem byl i nadále také o vozy třídy ML, R a o jedničku v segmentu luxusních limuzín třídu S. Setrvávajícím stavem je strmě stoupající zájmem zákazníků o kompaktní rodinný automobil třídy B, což jednoznačně potvrzuje, že značka Mercedes-Benz je již i na českém trhu vnímána nejenom jako výrobce luxusních osobních vozů pro úzkou skupinu movitých zákazníků.
V roce 2009 očekává společnost Mercedes-Benz Česká republika (importér výše jmenovaných značek), i přes aktuálně velmi diskutovanou krizi, pokračování tohoto úspěšného trendu. Naděje jsou vkládány především do již jmenovaného, teprve nedávno na český trh uvedeného modelu GLK a snad ještě více do nového nástupce třídy E, nového E-kupé a koncem roku i nového kombi této třídy. Pozornost bude ale jistě zaslouženě upnuta též ke zcela novému hybridnímu pohonu vlajkové lodi třídy S a již uvedené třídě B. Nepřehlédnutelným bonusem bude i velmi úspěšný servisní paket zdarma na 6 let/120.000km pro všechny osobní vozy Mercedes-Benz (poskytovaný od 1. ledna 2008) a zcela nové, velmi atraktivní sazby pojistného nabízené od konce roku 2008 a to u všech autorizovaných dealerů Mercedes-Benz v ČR.