name | autoweek.cz

Renault hlásí osm nových modelů pro trhy mimo Evropu

Renault hlásí osm nových modelů pro trhy mimo Evropu

01.11.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Značka Renault v rámci plánu Renaulution představil svůj plán International Game Plan 2027. V jeho rámci investuje 3 miliardy eur do uvedení osmi nových modelů mimo Evropu. Cílem je do roku 2027 zdvojnásobit čisté tržby na prodaný kus mimo Evropu ve srovnání s rokem 2019.

Produktová ofenziva značky Renault bude dosažena pomocí dvou platforem, které značce umožní být konkurenceschopnější. Nová modulární platforma skupiny Renault je velmi flexibilní a víceenergetická. Je určená pro čtyři regiony: Latinskou Ameriku, severní Afriku, Turecko a Indii. Platforma CMA (Compact Modular Architecture), určená pro segmenty D a E, vznikla v Jižní Koreji ve spolupráci se společností Geely. Předznamenáním nové generace modelů Renault, které budou uvedeny na trh mimo Evropu v období do roku 2027, je Niagara Concept. Prvním z osmi sériových modelů, které budou představeny, je Kardian.

 

Pět z deseti nejvýznamnějších trhů značky Renault bylo v loňském roce mimo Evropu: Brazílie (2. místo), Turecko (4. místo), Indie (5. místo), Jižní Korea (8. místo) a Kolumbie (9. místo). Renault začal vyrábět automobily v mnoha regionech světa s vysokou mírou integrace již dávno. Již od 50. let začal vyrábět své vozy přímo v místě. Renault má síť víc než 4000 prodejců mimo Evropu. Také rozšířil svou mezinárodní působnost o tři inženýrská a čtyři designová centra, včetně jednoho se sídlem v Brazílii. V současné době pro značku Renault mimo Evropu pracuje 35 000 talentů.

 

Zisková produktová ofenziva v hlavních regionech

V rámci ofenzivy, podpořené investicí ve výši 3 miliard eur, bude na trh do roku 2027 uvedeno osm nových modelů. Renault usiluje o to, aby v roce 2027 dosáhl dvojnásobný čistý příjem na prodaný kus mimo Evropu ve srovnání s rokem 2019.

 

Stejně jako v Evropě se Renault s pěti novými produkty do roku 2027 zaměří na segmenty C a D vytvářející největší hodnotu. Zároveň posílí svou pozici v segmentu B díky modelu Kardian, který v příštím roce vstoupí na trh v Latinské Americe a Maroku.

 

Cílem tohoto plánu, oficiálně nazvaného „Mezinárodní herní plán značky Renault 2027“, je také snížení emisí CO2 u připravovaných vozidel. To bude dosaženo nejprve pomocí hybridních pohonných jednotek, ale také uvedením elektrických modelů E-Tech v několika mimoevropských zemích, jako je Megane E-Tech electric, který je již k dispozici v Brazílii a Turecku. Cílem společnosti Renault je do roku 2027 prodávat mimo Evropu třetinu vozů s elektrickou nebo hybridní verzí.

 

„Vzhledem k tomu, že obnova našich produktů v Evropě přináší ovoce, hodláme nyní značku více globalizovat a zvýšit její ziskovost. Renault tak nyní přechází do ofenzívy mimo Evropu, kde do roku 2027 uvede na trh osm nových vozů založených na sníženém počtu platforem, které budou sdíleny napříč regiony, a tím posílí naše synergie,“ uvedl generální ředitel značky Renault Fabrice Cambolive.

 

Nová modulární platforma skupiny Renault

Aby byl Renault konkurenceschopnější a maximalizoval synergie napříč regiony, přizpůsobí svou nabídku díky nové modulární platformě. Tato platforma bude sestavena ve čtyřech průmyslových regionech: Latinská Amerika, Turecko, Maroko a Indie. Obsahuje nastavitelnou a flexibilní architekturu, která umožňuje velkou rozmanitost:

- délka vozidla mezi 4 až 5 m

- rozvor náprav se čtyřmi možnostmi od 2,6 do 3 m

- zadní jednotky se třemi délkami

- zdroje energie a nové pohonné jednotky, jejichž cílem je vyšší účinnost: spalovací motory na benzin, flex fuel (E100), LPG, mild hybrid advanced (48 V) a full hybrid pro pohon předních i všech kol.

 

Extrémní všestrannost této platformy umožní nabídnout zákazníkům odlišné karoserie a siluety. Dokladem jsou kompaktní SUV segmentu B Kardian a studie Niagara Concept, pick-up poháněný novou hybridní technologií E-Tech 4WD. Tato platforma bude těžit z nejnovější generace elektrických a elektronických architektur, kompatibilních se všemi současnými i budoucími předpisy.

 

Platforma CMA pro segment vyšší třídy v Jižní Koreji

Platforma CMA - Compact Modular Architecture - je založena na partnerství skupiny Renault a skupiny Geely Holding. Platforma bude využívána pro modely segmentu D a E vyšší třídy s pohonem dvou a čtyř kol, které budou ve většině případů k dispozici s hybridními pohonnými jednotkami. Tyto vozy budou navrženy inženýrským centrem v Soulu a vyrábět se budou v závodě v Pusanu. První vůz Renault Korea Motors, vyvinutý na této platformě, bude představen v příštím roce.

 

Renault Niagara Concept ztělesňuje mezinárodní ofenzivu

Niagara Concept ztělesňuje styl budoucí mezinárodní modelové řady značky Renault. Koncept je postaven na nové ultraflexibilní platformě skupiny Renault. Jeho pohon zajišťuje technologie E-Tech Hybrid 4WD s dvojím nastavením – 48 V mild-hybrid vpředu a přídavný elektromotor vzadu. Renault Niagara Concept předznamenává další mezinárodní modely, které Renault uvede na trh do roku 2027.