name | autoweek.cz

Renault představil Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický

Renault představil Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický

18.09.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Třetí generace modelu Kangoo, která byla uvedena na trh v roce 2021, nově zahrnuje i verzi se 7 samostatnými a polohovatelnými sedadly. Grand Kangoo nabídne verze se spalovacími motory i plně elektrickou s dojezdem 265 km.

Renault už za 25 let prodal více než 4,4 milionu vozů řady Kangoo, přičemž elektrická verze je od roku 2011 nejprodávanějším vozem ve svém segmentu.

 

Modelová řada Kangoo nyní nově zahrnuje i delší verzi Grand Kangoo. Ve druhé řadě má tři samostatná sedadla a ve třetí řadě dvě. Zavazadlový prostor o objemu 500 l v sedmimístné verzi lze rozšířit až na 3750 l po vyjmutí zadních sedadel a sklopení sedadla spolujezdce vpředu, přičemž délka ložné plochy může být až 311 cm. Přístup do 3. řady usnadňují dvoje široké posuvné dveře o šířce 83 cm (+18 cm oproti modelu Kangoo), a sklopná sedadla ve 2. řadě.

 

Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický pohání elektromotor o výkonu 90 kW s okamžitě dostupným točivým momentem 245 N.m. Pro optimalizaci dojezdu lze přepnout na režim na Eco, který omezí výkon na 56 kW a omezí rychlost vozidla na 110 km/h. Informace o jízdním režimu, řízení elektrické energie a asistenčních systémech řidiče lze zobrazit na 10“ přístrojovém panelu. Nový akumulátor s využitelnou kapacitou 45 kWh má osm nezávislých, snadno opravitelných modulů. Umožňuje dojezd až 265 km.

 

Grand Kangoo bude k dispozici také se dvěma spalovacími motory – zážehovým s výkonem 96 kW (130 k) se šestirychlostní přímo řazenou nebo automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC a turbodieselem se 70 kW (95 k) ve spojení se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou.

 

Modelová řada Grand Kangoo bude zahrnovat dvě verze, které budou odpovídat potřebám zákazníků:

- Equilibre pro místní orgány, které chtějí poskytovat služby osobní dopravy, pohodlné a hospodárné;

- Techno pro rodiny a živnostníky.

 

Příjem objednávek na Grand Kangoo bude zahájen koncem roku a dodávky budou zahájeny počátkem roku 2024. Kangoo se od roku 1997 pro celý svět vyrábí v severofrancouzské továrně v Maubeuge. Elektromotor a nabíjecí zařízení se dodávají ze závodu Renault Cléon v Normandii.