name | autoweek.cz

Renault představuje modernizované Clio

Renault představuje modernizované Clio

14.06.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Bestseller francouzské automobilky Renault Clio dostal nové přední světlomety i inovované kombinace motorů a převodovek.
Za 26 let se prodalo ve světě již 13 milionů čtyř generací modelu Clio. Aktuální generace modelu Clio je v prodeji od roku 2012. Renault Clio ovšem rozhodně nepůsobí nemoderně, neboť jde o první model po nástupu nového designového směru uvedeného Laurentem van der Ackerem. S odstupem let je patrné, že se jedná o nadčasový design, který rychle nestárne.
 
Nyní přichází pravděpodobně poslední inovace před generační výměnou. Clio dostalo nový světelný podpis s full-LED světlomety. Rozšířena byla i spodní část mřížky na předním nárazníku. Robustnější působí díky detailním úpravám záď vozu.
 
Novinkou v nabídce motorů je turbodiesel dCi 110 o objemu 1,5 l v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Nově je k dispozici šestirychlostní přímo řazená převodovka i pro zážehový motor TCe120. Výsledkem je 11 kombinací motorů a převodovek.
 
Pro modernizované Clio budou připraveny tři různé multimediálními systémy: Media Nav Evolution, vynikající Renault R-Link Evolution a novinka R & Go, která bude dostupná pro všechny stupně výbavy. Nové Clio rovněž kupujícím nabídne možnost získat kvalitní zvuk pomocí hifi systému Bose.
 
Clio nabídne rovněž kromě zadního parkovacího senzoru i přední snímač a parkovací kameru, pro nejvyšší verze bude dostupný i parkovací asistent Easy Park Assist.