name | autoweek.cz

Renault uvádí na trh novou generaci modelu Kangoo

Renault uvádí na trh novou generaci modelu Kangoo

27.07.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Renault Kangoo přináší alternativu zákazníkům, kteří hledají praktický velkoprostorový vůz s úsporným motorem na benzin nebo naftu. Cenová nabídka začíná na 590 000 Kč vč. DPH.
Renault navazuje na loňský úspěšný start nové generace modelu Kangoo Van a na český trh uvádí jeho osobní verzi. Renault Kangoo, který letos slaví 25 let na trhu, už překonal hranici 5 milionů dodaných vozů - osobních i užitkových verzí.
 
Nová generace byla postavena s využitím alianční modulární platformy CMF-CD. Renault Kangoo nabízí výhody velkoprostorových vozů s pěti sedadly a velkorysým zavazadlovým prostorem o objemu 775 l. Přední a zadní světlomety jsou už v základní výbavě s technologií LED, stejně jako světla do mlhy vybavená funkcí Bend Lighting osvětlující vnitřní stranu.
 
Obvyklou schránku před spolujezdcem nahradila výsuvná zásuvka Renault Easy Life. Přihrádka je k dispozici také v klasické podobě. Na výběr je přístrojový panel s analogovými přístroji a 4,2“ barevným displejem uprostřed nebo 7“ barevný displej s možností nastavení zobrazení. Komunikační a informační systém je v nabídce základní s rádiem Connect R&Go a aplikací R&Go pro přístup k funkcím chytrého telefonu nebo Renault Easy Link s displejem 8“ a buď s replikací chytrého telefonu nebo s navigací.
 
Kangoo má asymetricky dělenou zadní lavicí a sedadlo spolujezdce, které lze sklopit a získat tak zcela rovnou podlahu. Objem zavazadlového prostoru je 775 l v pětimístné konfiguraci a až 3500 l při sklopeném sedadle a sklopeném sedadle spolujezdce. Délka zavazadlového prostoru za druhou řadu je 1,03 m, se sklopenou druhou řadou 1,88 m a se sklopeným sedadlem spolujezdce 2,70 m. Inovativní střešní nosiče mají lišty, které lze snadno překlopit z podélné do příčné polohy.
 
V zadních posuvných dveřích se  šířkou 615 mm jsou elektricky stahovatelná okna. Pro kontrolu dětí na zadních sedadlech lze vůz vybavit panoramatickým zpětným zrcátkem. Nové Kangoo má pro větší pohodlí v porovnání s předchůdcem vylepšené odhlučnění.
 
Z asistenčních systémů je k dispozici adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, regulující rychlost vozidla a udržující bezpečnou vzdálenost s vozidly jedoucími vpředu ve stejném jízdním pruhu. Vozidla s automatickou převodovkou mohou tuto funkci využít k zastavení a rozjezdu vozu v dopravní zácpě. Funkce Easy Pilot, která je pouze u vozidel s automatickou převodovkou, kombinuje adaptivní tempomat a asistent, který umisťuje vozidlo doprostřed jízdního pruhu na rovných i zatáčkovitých silnicích. Parkovací systém Easy Park Assist Hands-Free pomáhá vyhledáním vhodného místo pro kolmé, šikmé i paralelní parkování. Systém manévruje s vozem, zatímco řidič ovládá rychlost a brzdění.
 
Nabídka pohonných jednotek je tvořena dvěma typy motorů - zážehovými 1,3 TCe 100 (75 kW) a 130 (96 kW)  a vznětovými 1,5 Blue dCi 95 (70 kW) a 115 (85 kW) v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC. Na přelomu let 2022 a 2023 bude nabídka doplněna o plně elektricky poháněný model E-Tec.
 
Po úspěšném uvedení na vybraných trzích přichází nové Kangoo také na český trh s cenou od 590 000 Kč vč. DPH. Vyrábí se v továrně Maubeuge ve Francii.