name | autoweek.cz

Retail Park Hradec Králové nabízí 12 dobíjecích stojanů

Retail Park Hradec Králové nabízí 12 dobíjecích stojanů

05.09.2022 | | Tiskové zprávy

Po celé republice ČEZ provozuje už 14 míst, kde může dobíjet více než šest elektromobilů najednou. Nově otevřený největší dobíjecí hub ve východních Čechách do budoucna počítá i s ultrarychlými stojany.

Jednoduché a pohodlné dobíjení elektroaut nabízí 12 nových stojanů v Hradci Králové, jejichž provoz slavnostně odstartovali zástupci společností Retail Park Hradec Králové, McDonald´s ČR a ČEZ. Jednička na východě Čech a jedno z největších dobíjecích míst v České republice nabízí 12 dobíjecích stojanů umístěných v areálu královéhradeckého Retail Parku u restaurace McDonald´s. Ještě rychlejší čerpání energie umožní výměna části stojanů za ultrarychlé stanice, k níž dojde na přelomu roku. V plánu je výměna až čtyř stanic za stojany o výkonu 180 kW a vyšším.

 

„V Consequ chceme udávat trendy a současně jít příkladem v podpoře nových udržitelných technologií. Je jasné, že se blíží doba, kdy u nás bude při cestě za nákupy a zábavou parkovat několikanásobně více elektroaut než dnes. Díky těmto stanicím jsme na ně připraveni. Klíčová poloha Retail Parku v blízkosti dálnice D35 a příjezdu od Pardubic nám také umožní přivítat nové zákazníky, kteří spojí dobíjení se zastávkou v našem obchodním centru,“ věří Jaroslav Opat, jednatel Retail Parku Hradec Králové a asset manažer fondu Conseq realitní.

 

„V osmi krajích České republiky mají řidiči elektromobilů u McDonald's k dispozici celkem 43 stojanů u 17 restaurací. Rádi bychom pokračovali ve spolupráci s ČEZ ve výstavbě i v dalších lokalitách, zejména ve městech a u dálnic,“ říká ředitelka financí a developmentu McDonald´s ČR Ivana Prosecká.

 

Na území Královéhradeckého a Pardubického kraje ČEZ nabízí řidičům elektromobilů služby 67 veřejných dobíjecích stanic, z toho 52 o výkonu 50 kW. Kromě krajských měst Hradce Králové a Pardubic jsou také v České Třebové, Hlinsku, Chrudimi, Jaroměři, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Svitavách, Trutnově, Ústí nad Orlicí, u dálnice D11, budoucí D35 a na dalších místech. Za letošní první pololetí řidiči elektromobilů na stanicích v obou krajích odebrali celkem asi 280 000 kWh energie, což bylo meziročně o 41 % víc.