name | autoweek.cz

Rocks-e: Citroën Ami přichází jako Opel

Rocks-e: Citroën Ami přichází jako Opel

26.08.2021 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Od podzimu bude možné objednat minielektromobil Citroën Ami i v Německu, ovšem jako Opel Rocks-e. Malé čtyřkolové lehké vozidlo s maximální rychlostí 45 km/h mohou řídit i 15leté děti s řidičským oprávněním na malý motocykl.
Opel Rocks-e uvádí koncept městského minivozítka Ami, známý od sesterské značky Citroën ze společnosti Stellantis, jako vozidlo pro udržitelnou městskou mobilitu SUM (Sustainable Urban Mobility).
 
Přináší jednoduché a chytré nápady, například levé a pravé dveře dvoumístného vozu jsou naprosto totožné, takže pro vstup na straně spolujezdce mají panty vpředu a na straně řidiče vzadu. Také na přední i zadní straně vozu jsou identické díly.
 
Opel Rocks-e je 241 cm krátký a má hmotnost 475 kg. Jezdí na svých 14“ kolech a má průměr otáčení pouhých 7,20 m. Obě sedadla jsou odsazena od sebe, takže spolujezdci vpředu nabízí dostatek prostoru pro nohy a v prostoru pro nohy úložný prostor až 63 l. Uprostřed středové konzole je umístěn držák smartphonu, který nahrazuje všechny přístroje vozidla.
 
Akumulátor s kapacitou 5,5 kWh umožňuje dojezd až 75 km podle WLTP a na 100 % jej lze dobít za tři a půl hodiny z běžné domácí zásuvky pomocí napevno instalovaného kabelu ve dveřích na straně spolujezdce. Opel nabízí i adaptér pro nabíjení na veřejné nabíjecí stanici.
 
Opel Rocks-e bude možné objednat v Německu od podzimu on-line nebo v přímém prodeji u vybraných prodejců Opel ve třech variantách výbavy. Další trhy budou následovat příští rok. Cena zatím nebyla zveřejněna, nicméně by poplatek za leasing měl být nižší než roční předplatné na městskou dopravu.