name | autoweek.cz

Rozšíření roamingových služeb v síti E.on Drive

Rozšíření roamingových služeb v síti E.on Drive

05.08.2022 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

E.on rozšířil mezinárodní roaming v elektromobilitě pro zákazníky registrované v síti E.on Drive o další čtyři evropské země.

Společnost E.on od 1. srpna dokáže pro zákazníky registrované v síti E.on Drive nabídnout možnost jednoduše zaplatit jednou kartou u přibližně 12 000 dobíjecích bodů v devíti zemích Evropy včetně České republiky. Motoristé využívající elektromobily, se tak pohodlně dostanou na dovolenou do vyhledávaných destinací.

 

Už od 1. června mohou uživatelé registrovaní v systému E.on Drive dobíjet svou kartou vedle České republiky také v Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku. Využívat tak mohli 9000 dobíjecích bodů. Od 1. srpna přibyly i sítě v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku s dalšími téměř 3000 dobíjecími body. V nejbližší době by měla přibýt také Itálie. E.on na zavedení roamingových služeb spolupracoval s dalšími partnery z příslušných zemích jako Charge-on/E.on Drive v Německu, Allego, Smatrics, Greenway, ZSE, Petrol, HEP nebo Ionity.

 

„Všechny stanice najdou zákazníci v naší aplikaci E.on Drive a uvidí u nich obsazenost a transparentně také cenu, za kterou budou dobíjet. Nedojde pak u nich k žádnému překvapení. Vše bude tak, jak jsou zvyklí z roamingových služeb v Česku,“ dodává Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.on.