name | autoweek.cz

SEAT představuje nejmodernější modelovou řadu

SEAT představuje nejmodernější modelovou řadu

07.03.2009 | Antonín Matějka | Nové modely

Účast na letošním Ženevském autosalonu je pro SEAT jednou z nejdůležitějších událostí roku. Španělská značka zde totiž představila hned několik novinek své modelové řady a naplňuje tak produktovou expanzi spočívající v představení deseti nových modelů během následujících šesti měsíců.

SEAT přiváží do Ženevy nejnovější a nejmodernější modelovou řadu na trhu, zahrnující nové kombi Exeo ST, vozy SEAT León a Altea v provedení 2009 s modernizovaným designem a novými vznětovými motory common rail, a také prototyp León ECOMOTIVE Concept s rekordně nízkými emisemi CO2 ve výši 99 g/km.


Rodinná verze SEATu Exeo přijíždí

V době, kdy startuje prodej sedanu Exeo, představuje SEAT v Ženevě Exeo ST, rodinnou verzi nového modelu, která se na český trh dostane na podzim tohoto roku a jejíž motorová nabídka i výbavy budou odpovídat čtyřdveřovému sedanu.
Nové Exeo ST je mimořádně praktický a funkční automobil. Rodinný styling a zadní výklopné víko zvětšují možnosti přepravy zavazadel a úroveň pohodlí, díky velkému vstupnímu profilu zjednodušují manipulaci s nakládanými předměty i jejich umístění v zavazadlovém prostoru s plochým dnem. Nový model disponuje větším užitečným objemem pro zavazadla než sedan, když umožňuje využít interiér v oblasti zavazadlového prostoru až po střechu. Exeo ST je i z tohoto důvodu vybaveno sítí za zadními sedadly, která brání předmětům v zavazadlovém prostoru pohybu vpřed do interiéru, kde by mohla ohrozit posádku.
Jediné číselné rozdíly základních rozměrů ve srovnání se sedanem jsou délka 4,666 m a základní objem zavazadlového prostoru 442 l.
SEAT Exeo ST bude vyráběn v závodě Martorell nedaleko Barcelony.