name | autoweek.cz

Shell otevřel dvě čerpací stanice na D35

Shell otevřel dvě čerpací stanice na D35

04.01.2023 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Společnost Shell Czech Republic rozšířila sít svých čerpacích stanic v České republice o dvě nové provozovny. Obě se nacházejí v nově otevřeném úseku dálnice D35 Časy – Ostrov na 150. kilometru, u obce Dolní Roveň na Pardubicku.

Společnost Shell Czech Republic v roce 2020 uspěla ve výběrovém řízení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na uzavření smlouvy o nájmu za účelem výstavby a provozování čerpacích stanic na plánovaných odpočívkách na dálnici D35.

 

Výstavba obou čerpacích stanic byla zahájena v srpnu letošního roku a včetně kolaudace byla ukončena po pouhých dvaceti týdnech. Nové čerpací stanice splňují nejpřísnější standardy společnosti Shell. To znamená, že si zde mohou motoristé zakoupit kvalitní paliva řady Shell V-Power i Shell FuelSave a na každém výdejním místě mají k dispozici stojan s AdBlue pro osobní i pro nákladní automobily. Samozřejmostí je široká nabídka kávy a občerstvení v rámci nejmodernějšího konceptu kaváren Shell Café. V průběhu roku 2023 přibude na obou stanicích rovněž infrastruktura pro nabíjení elektromobilů – celkem čtyři nabíjecí stání s výkonem 180 kW.

 

Společnost Shell dlouhodobě usiluje o prosazování nových trendů, což se týká i využívání pokrokových technologií. V případě nových čerpacích stanic Shell u obce Dolní Roveň se tento přístup aplikoval při výrobě většiny interiérových světel, která byla vytištěna pomocí 3D tiskáren.

 

„Mám velkou radost, že jsme si slavnostním otevřením čerpacích stanic Shell u obce Dolní Roveň v obou směrech dálnice D35 nadělili předčasný vánoční dárek. Věřím, že to budou stejně brát i motoristé a že se obě stanice brzy stanou oblíbeným a častým místem k natankování pohonných hmot, odpočinku, občerstvení či v blízké budoucnosti k nabíjení elektromobilů. Dálnice D35 se stává velmi důležitým tahem mezi východními Čechami a Moravou, jehož význam po úplném dokončení ještě vzroste. Z toho důvodu považujeme přítomnost našich čerpacích stanic v tomto úseku za zásadní,“ uvedl Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České a Slovenské republice.