name | autoweek.cz

Sixt koupí elektromobily BYD

Sixt koupí elektromobily BYD

05.10.2022 | Vladimír Rybecký | Trendy

Sixt plánuje do roku 2028 pro své autopůjčovny v Evropě koupit více než 100 000 elektricky poháněných vozidel od čínské automobilky BYD.

Sixt a čínský výrobce vozidel BYD podepsali dohodu. Prvním krokem je objednání „několika tisíc“ čistě elektricky poháněných vozidel, přičemž první z nich by měly být zákazníkům Sixt v Evropě k dispozici už koncem tohoto roku. Následně má být do flotily Sixtu od Číňanů přivezeny tisíce elektromobilů. Jak Sixt uvedl, objednávka je prvním krokem na společné cestě, která počítá s nákupem 100 000 dalších elektrických vozidel v průběhu příštích šesti let. Kromě toho bude zkoumat možnosti spolupráce s BYD v různých regionech světa.

 

Počínaje zákazníky v Německu, Francii, Nizozemsku a Velké Británii bude Sixt první autopůjčovnou v Evropě, která nabídne elektromobily od BYD. Prvním modelem bude kompaktní SUV Atto 3. Sixt zdůrazňuje: „Všechny modely BYD, které se stanou součástí flotily Sixt, splňují očekávání a potřeby evropských zákazníků. Zaujmou vysokou kvalitou, rozsáhlým vybavením a inovativním akumulátorem.“

 

Sixt v září oznámil, že výrazně zvýší podíl elektrifikovaných vozidel ve svém vozovém parku. Ze spolupráce s BYD bude profitovat zejména nabídka v objemovém segmentu. Vozový park Sixtu v Evropě má být do roku 2030 ze 70 až 90 % elektrifikován, přičemž pokryje širokou škálu výrobců a modelů. Sixt také buduje vlastní nabíjecí infrastrukturu, chce rozšířit aplikaci Sixt a základní mobilní platformu One k jednotnému přihlášení pro stovky tisíc veřejných nabíjecích bodů a do konce roku 2023učinit své stanice a lokality CO2 neutrálními.

 

Vinzenz Pflanzen, zodpovědný za prodej a nákup vozidel ve společnosti Sixt: „Sixt nabízí svým zákazníkům každý den snadno použitelnou, flexibilní a neomezenou mobilitu. S více než milionem vozidel vyrobených v období od ledna do srpna 2022 je BYD největším světovým výrobcem vozidel v oblasti e-mobility. Dohoda se společností BYD je důležitým milníkem v plnění našeho slibu uvést na silnice výrazně více elektromobilů. Na spolupráci s BYD se velmi těšíme.“