name | autoweek.cz

Škoda Auto získala ocenění CompanyBest 2020

Škoda Auto získala ocenění CompanyBest 2020

27.11.2020 | | Tiskové zprávy

Mezinárodní porota AutoBest složená z 31 novinářů zastupujících 31 evropských zemí ocenila společnost Škoda Auto za vynikající rozvoj na mnoha trzích a inovativní koncepty ve výrobě. Škoda Octavia patří k finalistům kandidujícím na titul Best Buy Car of Europe in 2021.
AutoBest, největší nezávislá automobilová porota v Evropě, vyznamenala společnost Škoda Auto oceněním CompanyBest 2020. Novináři z 31 zemí ocenili vynikající rozvoj automobilky na mnoha zahraničních trzích i realizaci inovativních konceptů ve výrobě. Vedle projektu digitalizace dProdukce v závodě v Kvasinách porota ocenila také paralelní výrobu různých modelů vozů na bázi platforem MQB a MEB na společné výrobní lince v Mladé Boleslavi. Kromě toho mezinárodní novináři ocenili společnost Škoda Auto za atraktivní design jejích modelů, rozšiřování portfolia zaměřeného na zákazníky, praktické „Simply Clever“ nápady a technické inovace.
 
Společnost Škoda Auto porotu přesvědčila chytrým konceptem výroby: v závodě v Mladé Boleslavi vyrábí na téže výrobní lince paralelně a zcela flexibilně modely Octavia a Karoq na bázi modulární platformy MQB a model Enyaq iV, který využívá modulární platformu pro elektromobily MEB. Porota AutoBest dále ocenila projekt digitalizace dProdukce, který zaměstnance v závodě v Kvasinách vede bez papírových podkladů jednotlivými kroky výroby, dokumentace a kontroly kvality.
 
Bestseller české automobilky, model Škoda Octavia, kromě toho patří k finalistům v kategorii Best Buy Car of Europe in 2021.
 
Společnost Škoda Auto přesvědčila porotu již při loňském ročníku této ceny: odborníci udělili ocenění SmartBest za digitální asistentku Lauru, které se coby inovaci roku podařilo prosadit proti konkurenci v oblasti interakce mezi řidičem vozu a umělou inteligencí.