name | autoweek.cz

Škoda dává nahlédnout do interiéru Kodiaqu a Superbu

Škoda dává nahlédnout do interiéru Kodiaqu a Superbu

29.08.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Před světovou premiérou nových generací modelů Kodiaq a Superb nás Škoda nechala nahlédnout do jejich interiérů.

Řidič má před sebou 10“ virtuální kokpit, head-up displej a samostatně stojící centrální displej infotainmentu, který je s úhlopříčkou 13“ větší než kdy dřív. Výrazná je zejména páka voliče převodovky DSG, která je nyní připevněna ke sloupku řízení. Tato inovace vytváří více místa pro sedadlo řidiče a mnohem prostornější středovou konzoli jako úložný prostor.

 

Novinkou jsou také tři multifunkční otočné a stlačitelné ovladače Smart Dials umístěné pod displejem infotainmentu, které kombinují manuální a digitální ovládací prvky pro ještě intuitivnější ovládání. Každý z ovladačů má digitální displej s aktivní oblastí o průměru 32 mm a umožňuje rychlý přístup k různým funkcím, jako jsou teplota interiéru, vyhřívání a ventilace sedadel nebo hlasitost infotainmentu, jízdní režimy a přiblížení mapy, přičemž jejich displej poskytuje rychlý a úplný přehled.

 

V Kodiaqu a Superbu je nyní k dispozici prostor pro rychlé indukční nabíjení vhodných smartphonů s výkonem až 15 W, u vozu Kodiaq dokonce pro dvě zařízení současně spolu s funkcí aktivního chlazení. Navíc zde jsou až čtyři USB-C porty s výkonem 45 W a 15 W konektor USB-C u vnitřního zpětného zrcátka.

 

Nový Kodiaq je k dispozici s Top ergonomickými sedadly, která nabízejí pneumatickou masážní funkci. Jako krok k větší udržitelnosti používá Škoda pro nový Kodiaq a Superb udržitelné materiály pro všechny textilie v interiéru, například sedáky vyrobené ze 100% recyklovaného polyesteru.