name | autoweek.cz

Škoda zahajuje pilotní projekt eMobility

Škoda zahajuje pilotní projekt eMobility

03.04.2019 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Vybraní zákazníci z České republiky budou testovat deset prototypů vozu Citigo E-Pilot s plně elektrickým pohonem. Zkušenosti z běžného provozu a konkrétní náměty účastníků jsou důležitou zpětnou vazbou před uvedením sériové verze prvního elektromobilu značky na trh.
V rámci pilotního projektu nyní Škoda nabídne vybraným zákazníkům a institucím v České republice zapůjčení testovacích prototypů postavených na základě stávajícího modelu Volkswagen e-up! pod názvem Citigo E-Pilot. Cílem projektu je získat ještě před zahájením sériové výroby elektrické verze modelu Citigo od potenciálních zákazníků a zájemců o alternativní pohony informace o tom, jak se vůz a tato technologie osvědčily v běžném provozu.
 
Deset vozů Škoda Citigo E-Pilot s čistě akumulátorovým pohonem budou používat vybrané firmy, fleetoví zákazníci a státní instituce. Budoucí zákazníci si vůz důkladně otestují v každodenním provozu. Prototypy mají jiné parametry, než bude mít sériová podoba elektrického modelu Citigo.
 
Senzory ve všech testovacích vozech budou zaznamenávat důležitá data, jako například vnější teplotu a teplotu ve voze, zrychlení apod. Veškerá data budou automaticky přenášena do technického vývoje značky Škoda, kde se budou vyhodnocovat. Tak lze získat cenné informace o využití vozu, kromě toho se dá také sledovat zatížení akumulátoru v každodenním provozu nebo zatížení elektrické sítě při dobíjení.
 
Šéf Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček k projektu uvedl: „V roce 2019 vstoupí Škoda do éry elektromobility a do konce roku 2022 uvede deset elektrifikovaných modelů. Než se elektromobily dostanou do sériové výroby, chceme získat zpětnou vazbu od našich zákazníků. K tomu nám poslouží právě tato testovací flotila, která bude křižovat naše silnice v příštích několika měsících. V rámci projektu Škoda Citigo E-Pilot budeme testovat řadu služeb, souvisejících s bateriovými elektromobily, abychom byli na konci letošního roku dokonale připraveni na zahájení předprodeje prvního sériově vyráběného elektrického vozu značky Škoda.“
 
Sériová výroba modelu Citigo s ryze elektrickým pohonem bude zahájena v posledním čtvrtletí letošního roku.