name | autoweek.cz

Škody Superb a Kodiaq v mrazivém testu

Škody Superb a Kodiaq v mrazivém testu

13.05.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Škoda na podzim představí nové generace svých vrcholných modelů Superb a Kodiaq. Maskovaná předsériová vozidla absolvovala testy i za polárním kruhem při mrazu až -30 °C.

Testovaly se obecné vlastnosti v zimním provozu, vliv sněhu na karoserii a jeho pronikání do motorového prostoru a sání vzduchu. Všechny mechanické funkce karoserie i elektronika musí perfektně fungovat i při teplotách -25 ° C, motor by měl bez problémů nastartovat až do -30 °C. Všechny dveře, kapota a zadní výklopné dveře, stejně jako víčko palivové nádrže a kryt nabíjecí zásuvky u vozidel s plug-in hybridním pohonem musí být možné otevřít i za těchto krajně nepříznivých podmínek.

 

Jízdní testy ukázaly jak se vozy chovají v rozbředlém sněhu a účinnost předního i zadního nárazníku při jízdě proti sněhové bariéře. Jízda přes bloky ledu testovala odolnost podvozku a spodku karoserie. Zkoušelo se i jak fungují asistenční systémy při nízkých teplotách. Vysokonapěťové akumulátory verzí s plug-in hybridním pohonem se při zmrazení nabíjely a následně se testoval maximální dojezd.

 

Součástí testovacího programu byly i výkon topení a funkčnost centrální dotykové obrazovky v mrazu nebo zda se nezamlžují okna.