autoweek.cz

Slevy se vracejí

Slevy se vracejí

03.11.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Prodejci automobilů v Německu opět nabízejí slevy kupujícím nových vozů. Ty by se podle studie mohly z různých důvodů v budoucnu zvýšit.

Kupující nových aut v Německu mohou opět počítat s významným zlevňováním. Jak uvádí Duisburg Center Automotive Research CAR ve své pravidelné studii trhu v říjnu se objevily první slevové akce ze strany výrobců. Ty se podle CAR v následujících měsících zvýší. Důvodem je neochota zákazníků nakupovat nová auta s ohledem na inflaci, ztížené podmínky financování a rostoucí produkci, která opět běží na plné obrátky, což vede k větší nabídce nových vozů.

 

Jak vysvětlil vedoucí studie Ferdinand Dudenhöffer: „Čas slev se vrací. Trh prodávajících se nakonec opět stane trhem kupujících.“ Prvními známkami toho jsou zvyšující se slevy aut se spalovacími motory a plug-in hybridů volně konfigurovaných na internetu a rostoucí počet samoregistrací ze strany prodejců a výrobců. Tempo výrazně zvýšili zejména dovozci vozů Honda, Nissan a Suzuki. Vozy registrované na vlastní účet se po krátké době prodávají jako mladé ojeté vozy s odpovídajícími slevami z ceníkové ceny.