name | autoweek.cz

Smart představuje elektromobil #3

Smart představuje elektromobil #3

17.04.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Kupé SUV Smart #3 bude v Evropě uvedeno na trh do konce roku 2023.

Smart během autosalonu Auto Shanghai 2003 oficiálně představuje novou modelovou řadu #3. Design tohoto kupé SUV se vyznačuje hladkými, plynulými liniemi, které zlepšují aerodynamiku. Díky prodlouženému rozvoru nabízí Smart #3 v interiéru solidní prostor.

 

Značka Smart je nově vedena jako společný podnik Mercedesu-Benz s čínskou Geely Group. Stejně jako u prvního modelu #1 je technickým základem i pro #3 platforma elektromobilů Geely SEA (Sustainable Experience Architecture). Se 440 cm je #3 o 13 cm delší než #1 a je také širší.

 

V interiéru designéři kladou důraz mimo jiné na prohnutou přístrojovou desku, která plynule přechází ve svislou konzoli zahrnující horizontální 12,8“ displej. Informační a zábavní systém je spojen se zvukovým systémem Beats s 13 reproduktory.

 

O elektrickém pohonu výrobce zatím nic konkrétního neprozradil. Pokud by měl vycházet z #1, tak ten se v současné době nabízí ve třech verzích, které mají od 200 kW (272 k) do 316 kW (430 k) a ujedou až 420 km na jedno nabití.

 

Uvedení modelu #3 na první evropské trhy je naplánováno na konec tohoto roku. Evropská premiéra se odehraje v září na veletrhu IAA v Mnichově. Stejně jako kompaktní SUV #1, které je již v prodeji, i nový model se vyvíjí a vyrábí v Číně.