autoweek.cz

Startuje ECOBEST Challenge 2024 – Electrified by VinFast

Startuje ECOBEST Challenge 2024 – Electrified by VinFast

26.06.2024 | | Aktuality

Spolupráce mezi VinFast a AutoBest pokračuje čtvrtým ročníkem testu elektricky poháněných vozidel v reálném provozu.

VinFast, globální značka chytrých elektrických vozidel z Vietnamu, opět spolupracuje s organizací AutoBest, aby již počtvrté v řadě uspořádala „ECOBEST Challenge 2024 – Electrified by VinFast“. Akce se koná mezi 26. a 28. červnem 2024 v italském Vairanu.

 

Letošní ročník „ECOBEST Challenge – Electrified by VinFast“ představuje další krok v rámci strategické dohody o spolupráci mezi VinFast a AutoBest, která trvá od roku 2021. Také nová edice testu ECOBEST Challenge pro rok 2024 je certifikována organizací Bureau Veritas, což je globálním uznáním skutečné, komplexní, konzistentní a inovativní metodiky používané při testování elektrických vozidel v podmínkách reálného provozu a posuzování jejich skutečných ekologických vlastností nezaujatým a opakovatelným způsobem.

 

V roce 2023 společnost Bureau Veritas poprvé udělila certifikaci pro ECOBEST Challenge po velmi podrobné analýze testovací metodiky, upřesněné v mnoha letech měření ekologických kreditů elektromobilů na základě kritérií propagovaných organizací AutoBest.

 

Letos tuto akci jako technický partner podporuje již potřetí italský automobilový magazín Quattroruote.

 

ECOBEST Challenge, kterou každoročně pořádá AutoBest, je prvním evropským nezávislým skutečným testem běžných elektromobilů, který odhaluje jejich skutečné ekologické vlastnosti v běžném provozu. Zůstává jediným testem svého druhu s transparentním, neutrálním a vyváženým přístupem. Cílem akce je poskytnout jasné informace o modelech elektrických vozidel a zvýšit povědomí veřejnosti o výhodách přechodu na ekologicky šetrná vozidla s ekologickým pohonem.

 

Klíčoví členové mezinárodních médií jsou zváni k testovací jízdě vozidel po různých silnicích, dálnicích a městském prostředí a na testovací dráze Quattroruote ve Vairanu. To zaručuje, že výsledky jsou podporovány bezkonkurenční transparentností a neochvějnou spolehlivostí.

 

Od 26. června do 28. června ECOBEST Challenge 2024 testuje 14 elektromobilů od různých známých výrobců, jako jsou Audi Q4 e-tron, BMW i5 Touring, BYD Dolphin, Fiat 600e, Honda e: Ny, Hyundai Kona, Kia EV9 , Lancia Ypsilon, Mini, Opel Corsa, Tesla Model Y, Smart #3, Volkswagen ID.7 a Volvo EX30.

 

Testování probíhá v různých terénních a dopravních podmínkách aby byly zajištěny co nejpřesnější a nejrealističtější výsledky testu. Z hlediska profilu se vozy testují na smíšené trase zahrnující dálnice, státní a regionální silnice a městské komunikace. Pokud jde o testování provozu vozidel, každé jezdí až do úplného vybití akumulátoru za normálních podmínek na silnicích a dálnicích a při jízdě ve městě v režimu Eco.

 

Všichni testovací řidiči jsou vyzváni, aby uplatnili svůj typický skutečný styl jízdy a vyzkoušeli všechny palubní technologie, jako jsou klimatizace, rádio, navigační systémy a další související technologie. Řidiči střídají auta každých 25 kilometrů, aby se zabránilo zkreslení stylu jízdy.

 

„Jsme velmi hrdí na to, že již počtvrté spolupracujeme s VinFastem, rychle rostoucí značkou elektromobilů ve Vietnamu. Sdílíme stejné hodnoty při povzbuzování lidí v Evropě a ve světě k udržitelné dopravě. Poslední vývoj na evropských trzích jasně ukazuje, že elektromobily se v Evropě stávají klíčovým trendem, o jehož koupi uvažuje stále více lidí. ECOBEST Challenge – Electrified by VinFast přináší skutečné informace o dojezdu, který může zákazník očekávat, jak velká je hodnota rezervy akumulátoru, energetické účinnosti a další. Jak nyní dokazuje certifikát vydaný Bureau Veritas, celý způsob řízení je v souladu s náhodným „lidským faktorem“ definovaným organizací AutoBest a je založen na rozmanitosti členů pocházejících z celé Evropy,“ řekl Dan Vardie, zakladatel a předseda organizace AutoBest a tvůrce akce ECOBEST Challenge.

 

Generální ředitelka VinFast Europe Le Thi Thuy Trang řekla: „VinFast je hrdý na to, že se opět stal partnerem organizace AutoBest pro akci ECOBEST Challenge 2024, čímž podtrhuje naši oddanost přísnému a nezávislému hodnocení výkonu elektrických vozidel v reálných podmínkách. Jako přední výrobce elektrických vozidel, který se zavázal k udržitelné mobilitě, VinFast uznává zásadní roli, kterou představují iniciativy jako je ECOBEST Challenge při poskytování komplexních informací evropským spotřebitelům, aby mohli činit informovaná rozhodnutí, a tím urychlit přechod k udržitelnější budoucnosti.“

 

Výsledky měření a indexy ECOBEST Challenge 2024 budou oznámeny na online tiskové konferenci po akci.