name | autoweek.cz

Stellantis prohlubuje partnerství s Tofasem

Stellantis prohlubuje partnerství s Tofasem

02.03.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Stellantis a turecký Koc Holding dosáhly dohody o společném podniku Tofas.

Společnost Stellantis oznámila, že dosáhla dohody s tureckou společností Koc Holding, jejímž cílem je další rozšíření jejich společného podniku Tofas a která zahrnuje změnu vlastnické struktury místní distribuční jednotky.

 

Na základě nové strategické dohody získá Tofas celý základní kapitál distribuční společnosti Stellantis Otomotiv Pazarlama zastupující Stellantis v Turecku. Tofas je společným podnikem společností Koc a Stellantis, který vznikl v roce 2021 spojením francouzských koncernů PSA a Fiat Chrysler.

 

Turecká automobilka Tofas jako partner skupiny získá celý základní kapitál od Stellantis Türkiye a převezme v zemi distribuci značek Alfa Romeo, Fiat, Citroën, DS, Jeep, Maserati, Opel a Peugeot včetně rozšíření nabídky služeb.

 

Kromě toho bylo dohodnuto, že společný podnik Stellantis a Holding Koc bude pokračovat ve výrobě Fiatu Tipo (v Turecku Agea) v závodě Bursa do konce roku 2025. Tofas také obdrží zakázku na výrobu další generace dodávek K0. Zahájení výroby je naplánováno na konec příštího roku.