name | autoweek.cz

Stylová Toyota Yaris Cross GR Sport

Stylová Toyota Yaris Cross GR Sport

30.08.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Toyota rozšiřuje svoji nabídku verzí malého SUV Yaris Cross o GR Sport evokující sportovní úspěchy týmu Toyota Gazoo Racing. Předprodej bude v Evropě zahájen ve třetím čtvrtletí 2022.

Toyota Yaris Cross, uvedená v roce 2021, se řadí k nejprodávanějším modelům značky v Evropě s prodejem 77 000 vozidel za první pololetí 2022, což představovalo podíl 48 % dodávek řady Yaris. Yaris Cross GR Sport s exkluzivními prvky exteriéru i interiéru a odlišně naladěným odpružením ve prospěch ostřejšího a atraktivnějšího ovládání chce oslovit ještě širší skupinu zájemců.

 

Sportovní vzhled vozu dodávají zahrnují nový zadní difuzor, černě lakovaná mřížka chladiče s exkluzivním lisovaným vzorem rastru a 18“ desetipaprsková litá kola s broušeným povrchem. V interiéru jsou sportovní sedadla s logem GR na opěrkách a další doplňky a dekory vyhrazené pouze pro GR Sport. K praktičnosti přispívá zavazadlový prostor o objemu 397 l, po sklopení dělených zadních sedadel až 1097 l.

 

Jízdní vlastnosti vylepšuje odlišně naladěné odpružení pro lepší reakce řízení, potlačení náklonu a zlepšení přilnavosti. Výbava verze GR Sport zahrnuje pokročilé systémy Toyota T-Mate pro aktivní bezpečnost a podporu řízení.

 

Yaris Cross GR Sport pohání tříválec Toyota 1,5 l Hybrid Dynamic Force. Jeho vysoká termodynamická účinnost 40 % těží z dlouhého zdvihu, vysokého kompresního poměru 14:1, vysokorychlostního spalování a systémů pro regulaci teploty a tlaku.