name | autoweek.cz

Subaru ukázalo Imprezu ve sportovní podobě

Subaru ukázalo Imprezu ve sportovní podobě

18.01.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Subaru na autosalonu v Tokiu představilo Imprezu se sportovními doplňky STI poté, co měla šestá generace této modelové řady světovou premiéru před několika týdny na autosalonu v Los Angeles.

Subaru na autosalonu v Tokiu, což je výstava zaměřená na specifické úpravy vozidel a tuning, předvedlo nejsportovnější podobu nové generace modelu Impreza. Nová edice STI tohoto kompaktního modelu dostala sportovní doplňky pro zatraktivnění vzhledu a posílení dynamického charakteru vozu. Specifický přední nárazník a speciální kola spolu s dalšími díly dodala dceřiná společnost Subaru Tecnica International (STI) specializující se na úpravy pro motoristický sport.

 

Nová platforma zvyšuje tuhost nosné struktury, což přispívá nejen k bezpečnosti, ale také zlepšuje jízdní dynamiku. Také pro značku typický pohon všech kol Symmetrical AWD s motorem boxer byl upraven. Kromě toho Impreza dostala elektronický posilovač řízení, který nabízí přímější odezvu a přirozenější pocit z řízení. Bezpečnostní systém Eyesight spojuje ještě víc asistenčních systémů. K dispozici je i nový multimediální systém s 11,6“ displejem a modernizovanou konektivitou. Automatická klimatizace rozpoznává cestující a podle toho upravující proudění vzduchu.

 

Na český trh přijde šestá generace modelu Impreza v průběhu roku 2023.