name | autoweek.cz

Také Opel Astra s elektrickým pohonem

Také Opel Astra s elektrickým pohonem

01.12.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Evropský automobilový průmysl sází zcela na elektromobilitu. K elektrickému pohonu se v nové generaci přiklání i tradiční kompaktní model Opel Astra, přičemž Astra Sports Tourer Electric bude prvním kombi od německého výrobce s plně elektrickým pohonem.

Plně elektricky poháněná verze nového Opelu Astra má jasný designový jazyk s tváří Opel Vizor a standardně dodávanými 18“ koly z lehké slitiny. Astra Sports Tourer Electric nabídne zavazadlový prostor o objemu 516 l, po sklopení zadních sedadel až 1553 litrů jako u plug-in hybridní verze. Plně digitální panel Pure Panel se dvěma 10“ širokoúhlými displeji využívá rozhraní nejnovější generace.

 

Trakční elektromotor poskytuje výkon 115 kW (156 k) a maximální točivý moment 270 N.m. Astra Electric má maximální rychlost omezenu na 170 km/h. Energie je uložena v 54 kWh akumulátoru s nímž Astra Electric dokáže ujet až 416 km podle WLTP. Podle výrobce spotřebuje hatchback 12,7 kWh/100 km (WLTP). Akumulátor lze nabít na 80 % kapacity za 30 minut ve stejnosměrné rychlonabíjecí stanici o výkonu 100 kW. Plně elektrická Astra je navíc standardně vybavena třífázovou 11 kW palubní nabíječkou pro nabíjení z domácího wallboxu.