name | autoweek.cz

Také Škoda míří k dostupnější elektromobilitě

Také Škoda míří k dostupnější elektromobilitě

22.05.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Akční verze Škoda Enyaq Tour 50 vstupuje na český trh s doporučenou prodejní cenou od 899 000 Kč včetně DPH. Nabízí dostupnou elektromobilitu s vyspělou technikou. Nabídka je časově omezená a potrvá do odvolání.

Škoda Auto uvádí na český trh akční verzi elektrického modelu Enyaq Tour 50. Jeho doporučená prodejní cena začíná na 899 000 Kč včetně DPH a v síti autorizovaných prodejců jej bude možné objednávat do odvolání.

 

Škoda Enyaq Tour 50 má trakční elektromotor o výkonu 125 kW a pohon zadních kol. Akumulátor s kapacitou 55 kWh (využitelná 52 kWh) umožňuje dojezd až 375 km. U rychlonabíjecích stanic lze využít maximální nabíjecí výkon 145 kW.

 

Vůz je možné objednávat u všech autorizovaných obchodních partnerů Škoda Auto na území České republiky za doporučenou prodejní cenu od 899 000 Kč včetně DPH a při pořízení na úvěr lze čerpat státní podporu pro podnikatele ve výši až 200 000 Kč.

 

Škoda Enyaq Tour 50 jezdí na 19“ kolech Proteus z lehké slitiny a je standardně vybaven předními i zadními parkovacími senzory a zadní parkovací kamerou. Do standardní výbavy patří také centrální 13“ dotykový displej. Dál je vůz vybaven světelným a dešťovým senzorem, vyhřívanými předními sedadly, třízónovou klimatizací Climatronic, virtuálním kokpitem, bezdrátovým nabíjením telefonu, navigací, digitální asistentkou Laura, přípravou pro tažné zařízení atd.

 

Za příplatek 50 000 Kč si lze objednat paket Plus, který zahrnuje balíček Asistovaná jízda 2.5, přední světlomety Matrix-LED, Top LED zadní světla, elektrické sedadlo řidiče s pamětí a bederní opěrou, boční airbagy vzadu a virtuální pedál.