name | autoweek.cz

Testovací program pro ID. Buzz AD

Testovací program pro ID. Buzz AD

25.07.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Volkswagen naplno pracuje na vývoji autonomního řízení pro elektricky poháněný ID. Buzz AD. V Austinu v Texasu začal testovací program.

Volkswagen Užitkové vozy v Mnichově poprvé představil rozhodujícím činitelům z politiky, úřadů a byznysu v Německu vozidlo ID. Buzz AD (Autonomous Driving) s autonomním řízením v jízdě s cestujícími na veřejných komunikacích. Vývoj vozidel AD je zaměřen na jejich komerční využití v městských centrech v Evropě a Severní Americe, ale také ve vozových parcích poskytovatelů přepravních služeb.

 

Paralelně s premiérou v Mnichově začal testovací program Volkswagenu v Austinu v Texasu. Zahájení testovacího programu v Texasu znamená důležitý milník pro globální výzkum a vývoj autonomních vozidel koncernu Volkswagen. Společnost Volkswagen Group of America povede strategii a rozvoj podnikání v USA. Vytvořila dceřinou společnost s názvem Volkswagen ADMT aby podpořila zavádění svého programu autonomních vozidel s týmy v Belmontu v Kalifornii a v Austinu v Texasu.

 

Plně elektrická vozidla ID. Buzz AD jsou vybavena samořídícím systémem od technologické společnosti Mobileye. Rostoucí testovací flotila shromažďuje údaje z různých jízdních scénářů. Každé z vozidel, jezdících podle úrovně 4 v americkém standardu SAE pro autonomní jízdu, má kamery, radar a technologii LiDAR. Všechna vozidla po celou dobu testovací fáze jezdí s bezpečnostními řidiči.

 

Velkoprostorový elektromobil nabízí místo pro čtyři cestující. Jakmile bude připraven pro sériovou výrobu, Volkswagen Užitkové vozy jej může vyrábět ve velkém množství aby uspokojil rostoucí potřebu mobility a přepravy.

 

V Německu bude autonomní vozidla jako první používat dceřiná společnost koncernu Volkswagen Moia. Moia jako poskytovatel mobility a sdílených jízd od roku 2018 k dnešnímu dni přepravila více než 8,5 milionu cestujících. Moia získaná data předá k využití pro další vývoj autonomní jízdy.

 

Na rozdíl od Německa v USA nebude Volkswagen služby autonomního řízení v budoucnu sám provozovat, ale plánuje je využívat s partnerskými společnostmi v sektoru mobility a dopravy.