name | autoweek.cz

Toyota Corolla Cross dostala hybridní verzi 1,8 l

Toyota Corolla Cross dostala hybridní verzi 1,8 l

21.02.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Toyota rozšiřuje nabídku pohonů modelu Corolla Cross o hybridní s motorem 1,8 l. Podobně jako už dodávaná verze 2,0 l používá pátou generaci hybridního pohonu.

Toyota Corolla Cross ve verzi 1,8 l s hybridní technologií s autonomním dobíjením má výkon spalovacího motoru 72 kW (98 k). Doplňuje ho elektromotor s výkonem 70 kW. Největší výkon systému je 103 kW (140 k) a maximální točivý moment 142 N.m. K provozní hospodárnosti přispívá schopnost systému přepínat co nejčastěji do režimu s elektrickým pohonem (EV) v souladu s pokyny řidiče kdykoli to dovolují jízdní podmínky.

 

Verze 1,8 l je postavena na téže podvozkové platformě GA-C jako verze 2,0 l. Nejdůležitější rozdíl spočívá v tom, že místo víceprvkové zadní nápravy s dvojitým lichoběžníkovým zavěšením se zde používá tuhá torzní příčka. Díky tomu má tato verze větší zavazadlový prostor o 37 l, tedy 361 l resp. až 1052 l. Zavěšení předních kol je zcela stejné. Vůz je dlouhý 437 cm s rozvorem náprav 264 cm..

 

Corolla Cross používá multimediální systém Toyota Smart Connect s centrálním dotykovým displejem 10,5“. Jeho součástí jsou i paket služeb Toyota Smart Connect, navigace na bázi cloudu, informace o situaci na trase a on-line aktualizace systému. Sestava on-line služeb přes mobilní aplikaci MyT kromě toho zahrnuje analýzy jízd, zjišťování polohy vozidla i funkce dálkového ovládání, např. programování klimatizace nebo zamykání dveří.

 

Nová Corolla Cross 1,8 l je již k dispozici k objednání u prodejců Toyota. Cena v rámci akční nabídky začíná na 759 900 Kč.