name | autoweek.cz

Úspěšný rok 2022 pro platformu sdílení HoppyGo

Úspěšný rok 2022 pro platformu sdílení HoppyGo

08.02.2023 | | Tiskové zprávy

Pro platformu pro sdílení aut mezi lidmi HoppyGo byl rok 2022 opět úspěšný. Majitelé vozidel, která se na platformě půjčují, si vydělali 32 milionů Kč. Pomohli tak HoppyGo překonat cíl stanovený pro rok 2022.

Pro platformu HoppyGo ze skupiny Škoda Auto DigiLab byl rok 2022 úspěšný na všech třech trzích, na nichž působí s kontinuálním růstem v České republice, Polsku a na Slovensku. Projevilo se to na obratu platformy, který dohromady na všech třech trzích meziročně narostl o 51 %.

 

Majitelé nabízející na platformě své vozy k zapůjčení si celkově vydělali rekordních 32 milionů korun, což v meziročním srovnání znamená o 45 % více. Vzhledem k tomu, že aktivních majitelů vozů (někdy i s více než jedním vozem v nabídce) bylo na HoppyGo v uplynulém roce 650, v průměru to znamená výdělek 41 675 Kč na jednoho, přičemž 60 z nich dosáhlo roční výdělek přes 100 000 Kč. Registrovaných automobilů přibylo o 2600 více na celkových více než 13 200 vozů. Celkový počet uživatelů HoppyGo už atakuje hranici 185 000.

 

HoppyGo se také podařilo spustit dlouhodobý CSR projekt Ženy auta půjčují a výrazný posun se dočkala nabídka v segmentu elektromobility. V nabídce na všech trzích je celkem 100 elektroaut 14 značek. Součástí nabídky je od podzimu i nejnovější Škoda Enyaq Coupé RS iV, který se ihned setkal s velkým zájmem ze strany uživatelů - do konce roku s ním uskutečnili 24 zápůjček, nejčastěji trvajících 2 až 3 dny, v rámci nichž najeli více než 10 000 km.

 

Mezi tradičně nejúspěšnější značky patřily Škoda, Ford a Fiat. Mezi konkrétními modely vévodí žebříčku Škody Fabia a Octavia a hned za nimi je Ford Transit. Úplně nejúspěšnějším vozem je ale 9 let staré Porsche Macan. V rámci 35 zápůjček bylo půjčeno 121 dní, tedy téměř třetinu celého roku,. Jeho majitel si díky tomu vydělal přes 300 000 korun.

 

Samotná online platforma se v roce 2022 dočkala mnoha technických a proklientských vylepšení. Spuštěn byl nový web, zefektivnily se zvací kódy, tzv. referrals, které si mohou uživatelé libovolně upravovat a snadněji je tak sdílet se svými přáteli a známými. Zjednodušil se také proces předání vozu přes mobilní aplikaci. Komfortnější je pro uživatele také možnost prodlužovat zápůjčky přes aplikaci, ve které byla v reakci na žádosti uživatelů přidána také funkce oblíbeného vozu usnadňující proces vyhledávání vozidel.