name | autoweek.cz

VinFast předal první elektrická SUV

VinFast předal první elektrická SUV

12.09.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Vietnamská automobilka VinFast začala předávat první várku 100 plně elektricky poháněných SUV místním zákazníkům. Dodávky tohoto vozu do USA by měly začít již v prosinci.

První vozy VinFast VF8 byly ve výrobním závodě v Haiphongu v severní provincii Vietnamu slavnostně předány zákazníkům ve Vietnamu, kteří si je objednali v lednu s tím, že jim byly přislíbeny na listopad.

 

VinFast, který zahájil činnost v roce 2019, je připraven vstoupit na nejnáročnější trhy v USA, Kanadě a Evropě, kde doufá, že bude konkurovat tradičním výrobcům automobilů se svými dvěma plně elektricky poháněnými SUV, VF8 a VF9. VinFast, součást VinGroup JSC, začne dodávat vozy do zámoří v listopadu a k prvním zákazníkům budou dodány již v prosinci. První várka pro Evropu a Severní Ameriku bude představovat 5000 vozů VF8. Pro snížení prodejní ceny bude nabízet leasing akumulátorů. Hromadná výroba v závodě v Haiphongu začne během tohoto týdne.

 

Společnost celosvětově získala téměř 65 000 rezervací a očekává, že do roku 2026 bude schopna prodávat 750 000 elektromobilů ročně počínaje SUV VF8 a VF9.

 

Místopředsedkyně VinGroup a globální generální ředitelka VinFast madam Le Thi Thu Thuy na slavnostní akci řekla: „Dnešní událost znamená zlom pro vietnamský automobilový průmysl. V tomto historickém okamžiku jsme nesmírně rádi, že můžeme našim průkopnickým zákazníkům ve Vietnamu dodat první várku plně elektrických vozidel VF 8. A velmi brzy si nadšení uvědomí více než 65 000 průkopnických zákazníků po celém světě.“

 

V březnu VinFast uvedl, že postaví výrobní závod v Severní Karolíně s počáteční projektovanou kapacitou 150 000 EV ročně. V červenci požádal banky, aby získala pro projekt financování ve výši nejméně 4 miliard dolarů.

 

VinFast VF 8 je elektrické SUV s 5 sedadly a celkovou délkou 475 cm. Je vybaveno systémy ADAS a  řadou pokročilých funkcí automatizovaného řízení, které zahrnují Highway Assist, Automated Lane Change Assist, Smart Parking Assist, Smart Summon Mode a Remote Parking Assist. VinFast VF 8 má dvě verze. VF 8 Eco je vybavena elektromotorem s maximálním výkonem 260 kW dosahujícím maximální točivý moment 500 N.m a slibuje dojezd až 420 km. Verze VF 8 Plus je vybavena elektromotorem s maximálním výkonem 300 kW dosahujícím maximální točivý moment 620 N.m a umožňuje dojezd až 400 km.

 

Zákazníci získají mimořádné služby a poprodejní asistenci, která zahrnuje unikátní 10letou záruku VinFast, mobilní nabíjení, mobilní servis, 24/7 bezplatnou pomoc během záruky a další.