name | autoweek.cz

Volkswagen Financial Services bilancoval

Volkswagen Financial Services bilancoval

11.06.2024 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Jednatel Volkswagen Financial Services Vratislav Strašil zhodnotil letošní vývoj trhu. Shrnul aktuální trendy ve financování automobilů a nastínil další směřování společnosti Volkswagen Financial Services.

Jednatel Volkswagen Financial Services Vratislav Strašil vyzdvihl stabilní prodejní výkon největší leasingové firmy v segmentu financování automobilů v porovnání s poklesem dodávek zákazníkům a nárůstem úrokových sazeb ČNB.

 

Společnost Volkswagen Financial Services loni uzavřela celkem 45 426 smluv, zatímco v roce 2022 to bylo 37 933 smluv. Suma jejího portfolia představovala 48,4 miliardy Kč oproti 39,1 miliardy v roce 2022. „Přitom naše penetrace trhu vzrostla na více než 30% podíl,“ upřesnil Strašil.

 

Letos do dubna společnost Volkswagen Financial Services uzavřela 14 971 nových smluv na financování nových i ojetých vozů. To znamená meziroční nárůst o dalších více než 6 % a penetrace trhu dosáhla 32,4 %.

 

Většinu produktového portfolia společnosti Volkswagen Financial Services představují úvěry (43,6 %), ale vzrůstá podíl balonových úvěrů (36,7 %) i operativního leasingu (19,6 %). Průměrná cena financovaného nového vozu vzrostla od roku 2020 ze 401 976 Kč na letošních 572 186 Kč. U ojetých vozů dosahuje průměrná cena 444 071 Kč oproti 270 000 Kč v roce 2020.

 

Jako velmi úspěšná se ukazuje zejména strategie ve financování ojetých vozů s nabídkou služeb pro zajištění dlouhodobé loajality klientů (servisní prohlídky, služba přezutí, prodloužená záruka).

 

„Náš byznys letos podporujeme servisním balíčkem na pět let zdarma s financováním a zvýhodněnými cenami servisních prohlídek,“ uvedl Vratislav Strašil.

 

Národní rozvojové banka (NRB) letos v březnu vyhlásila program Záruka Elektromobilita podporující podnikatele při nákupu elektromobilů a dobíjecích stanic. Cílem programu je podpořit modernizaci vozových parků podnikatelů prostřednictvím finančních příspěvků a poskytnutím záruk ke zvýhodněnému úvěru od leasingové společnosti či banky. Volkswagen Financial Services k 26. 5. evidoval celkem 305 žádostí o úvěr s dotací, což jí řadí na třetí (Volkswagen se 137 žádostmi) a čtvrté místo (Škoda se 117) místo za vedoucí značky Tesla a Volvo.

 

„I v oblasti elektromobilů ale hodláme zvyšovat naší penetraci trhu. Firmám nabízíme atraktivní úroky, servisní balíčky, vyřízení dotace zdarma či dobíjecí kartu Chargee,“ doplnil Strašil. Za čtyři měsíce VWFS profinancoval 481 nových a 158 ojetých elektromobilů v porovnání s loňskými 132 resp. 85 elektromobily.

 

Foto a grafy: VWFS